Ю. Г. Лапіна, аспірант двнз “Українська академія банківської справи нбу”Дата25.06.2017
өлшемі24.25 Kb.
#15202

Ю. Г. Лапіна, аспірант
ДВНЗ “Українська академія банківської справи НБУ”

ВПЛИВ ФІНАНСОВИХ ВАЖЕЛІВ
КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
НА ЕЛЕМЕНТИ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ
КЛІЄНТІВ ІНВЕСТИЦІЙНОГО БАНКУ


Вплив на елементи структури капіталу різних суб’єктів фінансового ринку інвестиційні банки здатні здійснювати за допомогою фінансових важелів корпоративного управління.

Необхідність використання фінансовий важелів полягає в тому, що їх застосування надає можливість збільшити прибуток шляхом використання позикових коштів. Він визначає вплив (позитивний чи негативний) позикових коштів на прибутковість підприємства. Отже, фінансивий важіль використовується як інструмент регулювання пропорцій між позиковими і власними коштами з метою підвищення рентабельності власних коштів.

Інвестиційні банки з метою корегування співвідношення між елементами структури капіталу (власного чи позикового) його клієнтів може застосовувати такий перелік фінансових важелів, представлених на рисунку 1.

Структура капіталу клієнтів інвестиційного банку

Елементи впливу
на власний капітал

Елементи впливу


на позиковий капітал

Андерайтинг акцій

Андерайтинг корпоративних облігацій

Злиття та поглинання (розмежовується


залежно від того,
хто є власником коштів, за які здійснюється транзакція)

Управління проблемними боргамиРисунок 1 – Вплив фінансових важелів
корпоративного управління на елементи структури капіталу
клієнтів інвестиційного банку

Від прийняття управлінських рішень в частині обраних фінансових важелів у сфері інвестиційного банкінгу, які пропонуються клієнтам на ринку фінансових послуг, залежить ефективність та результативність роботи інвестиційного банку. Логічним стає припущення, що сучасному інвестиційному банку вигідно працювати з великими за розміром компаніями. Це пояснюється розміром контрактів, що укладаються з боку таких суб’єктів господарювання, а, отже, і розміром комісійних, які в результаті отримує фінансовий посередник.Таким чином, прийняття управлінських рішень в сфері вибору фінансового важеля, який пропонується контрагентам, що виступають клієнтами інвестиційного банку, є ключовим у процесі діяльності даного посередника на ринку фінансових послуг. Така ситуація пов’язана з тим, що найбільш ефективне вирішення фінансових проблем клієнта, тобто мінімізація його витрат, виступає однією з головних задач діяльності та подальшого поступального розвитку інвестиційного банку.

Розв’язання даного завдання можливе за рахунок зваженого та обґрунтованого вибору найбільш економічно ефективного фінансового важеля, який здатен запропонувати інвестиційний банк з наявної системи інструментів. Крім того, необхідно зазначити, що прийняття управлінського рішення зумовлює розмір можливої комісійної винагороди, що в свою чергу впливає на прибутковість фінансового посередника і в кінцевому результаті зумовлює зростання кількості крупних клієнтів банку, а також стабільність прогнозування майбутніх контрактів.


Достарыңызбен бөлісу:
©stom.tilimen.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет