Урок Тема. Насінина, плід. Лабораторна робота №. №10Дата24.01.2018
өлшемі44.82 Kb.
#55277
түріУрок
Урок ____
Тема. Насінина, плід. Лабораторна робота № . № 10 « Будова та різноманітність плодів».
Мета. Сформувати в учнів знання про будову насіння дводольних та однодольних рослин, про будову і різноманітність плодів.

Основні поняття і терміни: сухі та соковиті плоди (ягода, кістянка, яблуко, помаранча, гарбузина, листянка, біб, коробочка, стручок, стручечок, горіх, горішок, сім'янка, зернівка), супліддя.

Методи і методичні прийоми: словесні (розповідь, бесіда, розповідь з елементами бесіди); наочні (демонстрація таблиць та моделей, натурального насіння дводольних і однодольних рослин); практичні (виконання лабораторної роботи); репродуктивні (бесіда) та пошукові (евристична бесіда, створення та розв'язування проблемних ситуацій); самостійна робота учнів з підручником.

Обладнання: намочене насіння квасолі, сухі зернівки пшениці, таблиця "Будова насіння дводольних та однодольних рослин"; додатки "Типи плодів", "Розповсюдження плодів і насіння".

Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент.

Діти! Сьогодні у нас незвичайний урок - урок - подорож у «Королівство плодів ».

Ви знаєте багато країн у світі. Я пропоную вам відправитися в подорож в одну дивовижну країну «Королівство плодів ». Це країна , де панує повний достаток і достаток . Ви згодні?

Ну що ж , вирушимо в дорогу.

- А на якому виді транспорту? ( З учнями вибираємо вид транспорту )

- Відправитися в подорож на поїзді.

Потяг поданий.

Учнів , що сидять у першому ряду , прошу пройти у вагон № 1 - « Соковиті ягідки " ; в другому ряду - у вагон № 2 - « Королі - насіння » , у третьому ряду - у вагон № 3 - « Міцні горішки ».

Місця в останніх вагонах запропонуємо нашим гостям. Супроводжувати наш склад буде строгий провідник. Це дуже сувора людина , яка полюбляє порядок.

Я буду машиністом і екскурсоводом одночасно. Але щоб зайняти місця у вагоні , необхідно придбати квитки. А квитки до цієї країни не продаються за гроші. Ми повинні заробити їх своїми знаннями . Ваше виконане завдання і служитиме квитком , щоб відправитися в подорож. Той хто виконав завдання , значить придбав квиток і право на посадку .
ІІ. Актуалізація опорних знань.

Прийом «Естафета» (робота по рядах)
Кожна пара учнів відповідає на одне запитання картки та передає її далі.
Картка 1.

1. Найважливші частини квітки -

2. Перед заплідненням відбуваеться -

3


Гра - конкурс

1 . Які казки пов'язані з рослинами та їх плодами ? До яких типів відносяться плоди згаданих рослин ?

• Плід біб - " Принцеса на горошині " Андерсен ; " Боб , соломина і вуглинку " брати Грімм ; " Півник і бобове зернятко " російська народна казка .

• Плід зернівка - російська народна казка " Мужик і ведмідь" (жито) ; "Коник- Горбоконик " П. Єршов ( пшениця) .

• Плід стручок - " Мужик і ведмідь" (ріпа ) .

• Плід гарбузина - "Попелюшка" Ш.Перро (гарбуз ) ; " Пригода Чіполіно" Дж. Родарі (гарбуз ) .

• Плід ягода - " Пригода Чіполіно" Дж. Родарі ( вишенька ) .

2 . Завдання . Три подруги посперечалися про будову плоду шипшини . Перша говорить , що плід шипшини - ягода . Друга стверджує , що - горішок , а третя наполягає , що сім`янка . Допоможіть вирішити суперечку дівчат. ( Плід шипшини - багаторішок ) .

3 . Чи правда, що:

а ) На тропічних островах росте хлібне дерево ? Правда , в Індії , Індонезії і на інших тропічних островах росте хлібне дерево . Звичайно , на ньому ростуть не батони , які не булочки , чи не бублики , а круглі важкі плоди , по 30 кг кожен. З їх м'якоті місцеві жителі печуть в золі коржики , схожі за смаком на справжній хліб).

б) Чи правда, що існує молочне дерево ? Правда , молочне дерево росте в Бразилії . І ще іноді воно називається там «дерево - корова ». Щоб подоїти його , треба надрізати кору , і зараз же в підставлену кухоль потече біла цівка . На смак цей деревний сік дуже нагадує молоко.

в) Чи правда , що є таке дерево , у якого півметрові плоди ? Правда . Півметрові плоди ковбасного дерева видом хоч і нагадують ковбасу , на жаль , неїстівні.

г) Чи правда, що є на Землі цукеркове дерево ? Правда . Цукеркове дерево росте в Індії , Японії , Китаї. Це дерево завезли і до нас - на Кавказ і до Криму. Підсушені на сонці плоди цукеркового дерева такі ж смачні і солодкі , як справжні цукерки.

4 . Вірші , пісні, прислів'я , приказки про плоди .

Почему цветут цветы,


Это знаем я и ты:

Ведь у каждого растения


Семя есть для продолжения.

Плод созреет, упадет –


Семя в землю попадет.
Потому растут цветы,

Каждый год растут деревья


И приносят нам плоды.

Почему мы устаем?


Плохо спим, лекарства пьем?
Потому что витаминам
Мы вниманья не даем.

Овощи, фрукты нужны нам всегда,


Без них человеку – просто беда.
Нигде не найдет ценнее он клад –
Здоровьем каждый будет богат!

К чему мы все это вам говорим?


Чтоб знали природу и ей дорожили.

Любите природу, заботьтесь о ней,


Она сейчас многих вещей поважнее.

И счастье нашей планеты Земля,


Зависит, быть может, и от тебя.


Каталог: Files -> downloadcenter
Files -> Тема: Детский травматизм. Травма мягких тканей лица и органов рта у детей. Особенности первичной хирургической обработки ран лица. Показания к госпитализации ребенка
Files -> Тематичний план практичних занять
downloadcenter -> 7 клас Напишіть твір – мініатюру
downloadcenter -> Темперамент дитини Врахування типу темпераменту у роботі з дитиною
downloadcenter -> Термин "гуманизм" происходит от латинского "humanitas" (человечность), употреблявшегося еще в I в до н э. известным римским оратором Цицероном


Достарыңызбен бөлісу:
©stom.tilimen.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет