Тематичний план практичних занятьДата25.12.2016
өлшемі40.34 Kb.
#414
"ЗАТВЕРДЖУЮ"

Завідувач кафедри ортодонтії

______________проф. Безвушко Е.В.
31 ” _серпня_____2016 р.
Тематичний план практичних занять


Ортодонтія

V курс, 2016/2017 н.р.


Тема

Год.

1.


Причини дефектів зубів і зубних рядів у дітей, їх поширення серед дитячого населення. Цілеспрямовані профілактичні заходи. Особливості обстеження дітей з дефектами зубів і зубних рядів. Мета дитячого протезування .

Клініко-біологічне обґрунтування дитячого зубного протезування.6

2.


Травматичні ушкодження зубів у дітей, їх класифікація та діагностика.

Особливості травми у дітей. можливі ускладнення, ортопедичне лікування. Визначення термінів ортопедичного лікування і раціональних конструкцій зубо-щелепних апаратів.

Конструкції зубних протезів у дітей для відновлення анатомічної форми зубів(вкладки, штифтові зуби і коронки) Покази до їх використання.


6

3.

Раціональні конструкції мостоподібних протезів у дітей. Особливості їх виготовлення і покази до використання. Значення стану тканин пародонта опорних зубів при визначенні конструкції протезу. Покази для виготовлення часткових знімних зубних протезів у дітей. Особливості їх конструювання, способи фіксації, порядок заміни, можливі ускладнення і їх причини. Вимоги до зуботехнічних матеріалів, які використовують при виготовленні дитячих протезів. Покази для виготовлення повних знімних зубних протезів у дітей. Особливості їх конструювання, способи фіксації, порядок заміни, можливі ускладнення і їх причини. Вимоги до зуботехнічних матеріалів, які використовують при виготовленні дитячих протезів.

6

4.

Етіологія, патогенез, діагностика і профілактика природжених вад обличчя. Класифікація природжених незрощень щелепно-лицевої ділянки. Організація профілактичної і лікувальної допомоги дітям з даними аномаліями розвитку. Комплексне поетапне лікування дітей з незрощеннями верхньої губи, альвеолярного відростка, твердого і м'якого піднебіння. Роль ортодонтичного лікування і реабілітації хворих дітей. Можливі ускладнення і їх профілактика. Методика виготовлення ортодонтичних апаратів при незрощеннях губи, альвеолярного паростка, твердого і м'якого піднебіння (преформованої коригуючої пластинки, плаваючих обтураторів складної конструкції, ортодонтичних апаратів).

6

5.

Ортодонтичні апарати, їх класифікація. Особливості конструювання механічно-діючих незнімних апаратів. Особливості застосування брекет-систем. Особливості конструювання механічно-діючих знімних (розширюючи пластинки, апарат Осадчого, апарат Дорошенко). Їх застосування.

6

6.

Особливості конструювання функціонально-направлених апаратів (капа Шварца, капа Биніна, апарат Брюкля, пластинки з оклюзійними накладками). Їх застосування. Особливості конструювання функціонально-діючих апаратів (моноблок Андрезена-Гойпля, регулятори функції Френкеля І-ІV, біонатори Бальтерса, твін блоки, відкритий активатор Кламта). Їх застосування. Профілактичні апарати. Трейнери.діагностика, тактика дитячого стоматолога.

6

7.

Клінічне обстеження ортодонтичних хворих.. Класифікації зубо-щелепових аномалій (Енгля, Калвеліса, Хорошилкіної, ВООЗ). Шість ключів оклюзії за Андрюсом.

Встановлення попереднього діагнозу. Заповнення історії хвороби хворого. Функціональні методи обстеження.6

8.

Антопометричні методи обстеження: краніометрія, фотометрія, біометричні вимірювання діагностичних моделей за Поном, Коркхаусом. Визначення індексів Тона, Довгополової). Вимірювання ширини і довжини зубних рядів, розмірів апікального базиса за методом Снагіної. Визначення дефіциту місця в зубній дузі для аномально розташованого зуба. Визначення сегментів зубного ряду за Герлахом, побудова діаграми Хаулея-Герберта-Гербста.

6

9.

Рентгенологічні методи обстеження: прицільна рентгенографія, ортопантомографія, рентгенографія кисті руки. Телерентгенографія. Методика проведення телерентгенографії, розшифрування телерентгенографії за Шварцом.

6

Всього

54


Тематичний план самостійної роботи


Ортодонтія

V курс, 2016/2017 н.р.


Тема

Кількість

годин


1.

Підготовка до практичних, семінарських занять (теоретична, опрацювання практичних навичок, вмінь),

номери тем: №№ 1 - 9
9

2.

Відхилення у зубощелепній ділянці при передчасній втраті зубів. Записати особливості виготовлення знімних і незнімних протезів у дітей.

4

3.

Намалювати основні апарати мехнічної дії (знімні і незнімні), підписати їх діючі елементи


3

4.

Намалювати основні функціонально-діючі апарати, підписати їх діючі елементи


3

5.

Намалювати основні функціонально-направляючі апарати, підписати їх діючі елементи


3

6.

Усладнення під час ортодонтичного лікування

4

Всього

26Завуч кафедри, доцент Мусій-Семенців Х.Г.

Каталог: uploads -> repository
repository -> Клініко-морфологічна характеристика одонтогенних пухлин різного гістогенезу
repository -> Методичні рекомендації до практичних занять з оториноларингології для студентів IV курсу медичного факультету
repository -> Таблиця 23. 1 Диференційна діагностика неспецифічного виразкового коліту та
repository -> Назвіть механізм дії бактеріостатичних антибіотиків: порушують функцію цитоплазматичної мембрани мікроорганізмів
repository -> 1. Назвіть механізм дії бактеріостатичних антибіотиків
repository -> 1. пеніциліни
repository -> Консультативний комітет з імунізаційної практики вакцини для дітей вакцини для профілактики дифтерії, правцю та кашлюку метою


Достарыңызбен бөлісу:
©stom.tilimen.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет