Сценарій пізнавально-розважальної гри «Парк розваг Юрського періоду» 14. 06. 2016 Вед Доброго ранку, дорогі діти! Зараз ми з вамиДата14.07.2017
өлшемі60.1 Kb.
түріСценарій
лСценарій пізнавально-розважальної гри

«Парк розваг Юрського періоду»

14.06.2016

Вед. . Доброго ранку, дорогі діти! Зараз ми з вами відправимося в цікаву, але дуже ризиковану мандрівку в таємничий незвіданий світ динозаврів. Ми вирушаємо в далеке-далеке минуле нашої планети. Перед вами широко відкриває двері Парк розваг Юрського періоду! Вітаємо вас у мезозойській ері.

(Звучить таємнича музика).

Слайд.


Великая ера динозаврів почалась 240 млн. років тому та продовжилася більше 150 млн. років. Землю заполонили різні рептилії. На суходолі панували крокодили, літаючі ящури та , звичайно, динозаври. В цей час існували і перші ссавці, але вони дуже малі за розмірами і дуже мало. В морі також царювали рептилії – гіганти.

Слайд.


Весь суходіл вкрила густа рослинність, схожа на жаркий та вологий тропічни ліс. Гігантські за розмірам рослини ( в основному папоротники та хвойні дерева) ,а також величезні комахи давали їжу великій кількості динозаврів різних видів.

Слайд.Завроподи

Різноманітні травоїдні динозаври називаються Завроподами. Вони живуть групами – стадами. Їх стада постійно кочують по землі у пошуках їжі, об’їдаючи до корнів трави і обриваючи з дерев листя. Це були гіганти з маленькою головою на довгій шиї. Їжу вони ковтали цілою: їхні зуби та щелепи не були пристосовані до жування. Вони з’їдали тони рослин. Як же їм вдавалося перетравлювати їжу? Як і кури, вони ковтали камінці, тільки набагато більших розмірів. В шлунку динозаврів камінці рухалися, перемелюючи їжу. Нагадаю, що Завроподи були величезних розмірів.

Слайд .Диплодок

Наприклад, диплодок важив більше 10 тон, а його довжина більше 25 метрів. За добу диплодок з’їдав сотні кг різноманітної зелені, тому й каменів йому потрібно було дуже багато і вам доведеться попрацювати. Отож Завроподи запрошують вас на гру «Збери камінці»

Слайд. Завроподи запрошують на гру.

Опис гри: Ми запрошуємо взяти участь по 6 чоловік і вихователю від кожного загону. За моєю командою ви будете збирати «камінці» у мішечок, який триматиме вихователь. Як тільки музика закінчиться, або всі камінці будуть зібрані, ми їх порахуємо. Виграє той загін у якого камінців буде найбільше.

Гра «Збери камінці»

Вед: Хочу познакомити вас із Платеозавром.

Слайд. Платеозавр

Це один із найбільших представників своєї епохи. Його довжина більше 8 м. Жили Платеозаври стадами, ходили на 4-х лапах, але могли ставати на задні, щоб поласувати свіжою травою на висоті 2-х поверхового будинку. Найбільше вони любили їсти листя папороті. Тільки листя давньої папороті росли дуже високо і його необхідно було дістати.

Слайд. Гра «Дістань листочок»

Отож Платеозавр запрошує Вас на конкурс «Дістань листочок». Беруть участь по 6 чоловік від кожного загону. У кожного своя папороть. Ваше завдання по-черзі підбігати до неї і зривати по одному листочку. На кожному листочку є його вартість у балах. Чим нижче листочок, тим менше балів. Після конкурсу- бали сумуютьсяГра «Дістань листочок»

Вед. Ми продовжуємо знайомство з жителями нашого парку Юрського періоду.

Слайд.Орнітоподи

Перед вами орнітоподи, що означає «птахоногі». Їх задні ноги набагато більші передніх. Ці динозаври дуже добре бігають.

Слайд Ігуанодон

Серед орнітоподів Ігуанодон був гігантом розміром з великий автобус, важив як слон, а бігав зі швидкістю 35 км/год.

Слайд.Дріозавр

А ось витончений Дріозавр. Легка будова дозволяла йому швидко, а головне, довго, бігати не втомлюючись. Зараз, як ви розумієте, ми влаштуємо змагання з бігу.

Слайд. Біг з динозаврами

На цей конкурс вас запрошують Ігуанодон та Дріозавр. Для участі мені потрібно по 4 учасники від кожного загону. Ви побіжите наперегонки з ними

Опис гри: Естафета, біг із перешкодами. В якості естафетної палички буде маленький гумовий динозавр.

Гра «Біг з динозаврами»

Вед. Сьогодні ми з вами знайомилися з динозаврами –вегетеріанцями, то зараз відвідаємо жорстокий світ хижаків. Великі любителів свіжого м’яса, хижі динозаври з’їдали своїх більш слабкий родичів, а також ящірок, змій, амфібій, комах та ссавців.

Слайд. Тероподи

Хижі динозаври називаються тероподами або «Твариноногі». Серед них відомі і велетні, і вбвці розміром з індика.

Слайд. Алозавр.

Перед вами Алозавр - особливий ящір. Довжина його - 4 автобуса, вага 2 тони. Величезні щелепи з гострими загнутими зубами - до 10 см. Не менш міцними кігтями він втримував та розривав здобич. Все це нам право говорити, що Алозавр озброєний і дуже небезпечний.

Слайд.Велоцираптор

Безстрашним хижаком, стрімким і сильным, був Велоцираптор. Він розрізав шкіру жертви гострими , схожими на серп, кігтями, сміливо нападаючи на більших від себе травоїдних. Мозок хижаків був дуже розвиненим. Часто вони заганяли жертву разом, як зграя вовків.

Слайд. Гра «Спіймай здобич»

Для наступної гри «Спіймай здобич» ми скористаємося корисним надбанням хижаків: їх вигнутим кігтем. Від кожної команди запрошуємо найвправнішого учасника. Ваше завдання за 1 хвилину «спіймати» «кігтем», стоячи на стільці, якомога більше їжі. Кожна тваринка – 1 бал.Гра «Спіймай здобич»

Слайд. Паразавролофи

Дуже цікавими створіннями були качконосі вегетаріанці Паразавролофи. Ходив такий динозавр як на 2х так і на4х ногах, череп його був увінчаний довгим, загнутим назад гребнем, який виростав розміром більше 1 м. Вчені вважають, що цей гребінь, як труба, допомагав спілкуватися Паразавролофу з родичами. Він підсилював мичання або ревіння Паразавролофа і воно далеко-далеко розносилося лісом!. Зараз у вас є унікальна можливість спробувати проревіти як Паразавролоф. Для гри потрібно по 1 учаснику. Ваше завдання: протрубити у горн. Хто голосніше і довше, той і переміг.

Гра «Голос Паразавролофа»

Слайд. Пахицефалозавриди

В різних частнах світи проживало багато дивних травоїдних динозаврів, яких називали пахицефалозавридами або товстолобими ящурами за міцний кістковий череп, який слугував їм зброєю під час поєдинків. На екрані ви бачите дуель на головах у виконанні Стегоцерасів. Самці бодались головами, і переможець ставав вожаком стада. Гуркіт, напевне стояв страшенний, коли з розгону два динозавра бились один з одним. На щастя кістки на голові та хребет були міцними, та й головне на турнірах було не вбити чи покалічити одни одного, а визначити, хто кращий . Запрошуємо вас побути у ролі Стегоцерасів. Правила такі: від кожного загону запрошуємо по два учасника. Ви стаєте у коло. Вам в руки даємо по одному м’ячу. Це- голова Стегоцераса. Нею ви упираєтеся в іншу «голову». Ваше завдання- виштовхнути суперника із круга. Перемагає той, хто зробить це швидше. Битися з розбігу забороняється.

Гра «Бій Стегоцерасів»

Слайд.Спинозавр

На території Африки жив шипастий ящір Спинозавр. Він мав на спині наріст – шкіряний парус розміром як людина. Цей парус допомагав Спинозавру регулювати температуру тіла. Ми пропонуємо гравцям на швидкість виготовити парус для Спинозавра. У грі бере участь уся команда. Підійдіть до стола. На ньому є папір, ножиці, клей, та Спинозавр без паруса. Ваше завдання- вирізати та прикріпити парус йому на спину.

Гра «Парус для Спинозавра»

Слайд.


Відомо, що динозаври вилуплювались із яєць крихітними. Цікаво, що чим крупніша була мама, тим меншим - маля. Найслабкіші гинули в перші дні. Інші росли разом у гнізді, часто під доглядом батьків. Наприклад , відомо що дуже гарними батьками біли Майязаври. Їх назва означає «турботливі мами». Вони жили групами, відкладами по 20 дрібних яєць. Гнізда розміщувалися на такій відстані, щоб мами-динозаври могли ходити біля них, не чіпаючи яйця. Майязаври важили більше З-х тон, тому не могли самі висиджувати яйця, тому вони їх тільки охороняли, а для тепла засипали піском та рослинами. Шкіра динозаврів була вкрита лускою, але їх природний колір залишається для нас таємницею. Колір динозаврів на слайдах є антазією вчених та художників.

Слайд.


Тому зараз ми запрошуємо вас пограти у гру «Створи маленького динозавра». Ваше завдання розфарбувати динозавра, який знаходиться у яйці та вирізати його. Тут не важлива швидкість, а важливий результат! Успіхів вам. Проявіть свою уяву і фантазію.

Гра «Створи маленького динозавра»

Вед. Наша мандрівка Парком розваг Юрського періоду завершується. Ми могли зазирнути лише на деякий час до епохи динозаврів. Сподіваємося ви отримали задоволення, дізналися щось нове, спробували власні сили. Як завжди , підведення підсумків та нагородження переможців після обіду.


Достарыңызбен бөлісу:


©stom.tilimen.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет