Сабақтың тақырыбы: Мұхит ағыстары



Дата27.09.2018
өлшемі16.71 Kb.
#85097
Сабақтың тақырыбы: Мұхит ағыстары
Мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға мұхит ағыстары және олардың пайда болу себептері жайлы білім беру.
Дамытушылық: Кескін картаға тұрақты ағыстарды түсіру арқылы оқушылардың карта, глобус, кескін карталармен жұмыс істеу біліктерін одан ары дамыту.
Тәрбиелік: Су ағыстарының шаруашылықта пайдаланылуы туралы білім беру арқылы табиғат суын қорғау мәселелерін қарастыру.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақты үйымдастыру формасы: фронтальді
Сабақты жүргізу әдіс-тәсілдері: репродуктивті, проблемалық
Құрал-жабдықтар: Жарты шарлар картасы, атлас
Номенклатура: Лабрадор ағысы, Гольфстрим ағысы, Батыс желдер ағысы, Куросио ағысы, Шығыс Аустралия ағысы, Солтүстік Атлант ағысы
Сабақтың кезеңдері:
• Ұйымдастыру кезеңі
• Үй тапсырмасын тексеру кезеңі
• Жаңа тақырыпты меңгеру кезеңі
Жаңа тақырыпты бекіту кезеңі
• Сабақты қорытындылау кезеңі
• Бағалау кезеңі
• Үйге тапсырма беру кезеңі

Сабақтың барысы


I.1.Ұйымдастыру кезең
II.2.Үй тапсырмасын тексеру Өткен сабақта салған постер арқылы жұмыс
1Толқын деген не ?
2.Толқын қалай пайда болады ?
3.Толқын қандай элемементтерден тұрады ?
III. Жаңа сабақ
1.шөлмек поштасы туралы не білесіңдер ? Ол неге негізделген ?
Сыныпта 8оқушы жұпқа бөліп жаңа сабақты оқытамын .
2.жалпы сыныппен жұмыс : Оқулықтың 123 бетіндегі мұхит ағыстары картаны ( 85суретте ) қарап талдау .
Жаңа тақырып бойынша жұпқа бөліп оқулықта берілген 41параграфпен жұмыс жасау :
3.1 Бірінші жұп( Қабылбол мен Ерғанат )-Ағыстардың пайда болу себебі
3.2 Екінші жұп(Әділжан мен Заманай ) -124беттегі мәтін ең ірі ағыстарды сипаттау
3.3 Үшінші жұп Мейрамхан мен Нұрболат )-Ағыстардың адам өміріне әсері (пайдасы мен зиянды жағы )
3.4.Төртінші жұп Ұлан мен Женісбек ) -кесте толтырады

№ Мұхит аты Судың орташа температурасы Жылы


ағыстар Суық
Ағыстар
1 Тынық мұхиты
19,4 С
2 Атлант мұхиты
17,3 С
3 Үнді мұхиты
16,5С
4 Солтүстік мұзды
Мұхиты -1 С

IV .Пысықтау ,кезеңі


1.Оқушылар өзара дайындалып оқулықтан білгенін ортаға салады
4.жұп білгенің басқаларға баяндайды .

2.Картамен жұмыс :атағанды картадан көрсет.


1.Ең үлкен жылы ағыс (Гольфстрим )
2.Ең үлкен суық елдер ағысы (Батыс желдер ағысы )
3.Жер шарындағы ең үлкен мұхит (Тынық )
4.Мұхит суының орташа тұздылығы(37 промилле )
5.Су астындағы жанартаудың ,атқылауынан туатын толқын қайда таралған (цунами )
6.Картада жылы ағыстар қандай түспен беріледі ?( қызыл түспен )
7.Дүниежүзілік мұхит неше бөліктен тұрады ?(4)
8.Жер шарындағы ең терең мұхит шұнғымасы (Мариан )

V.Сабақты қорытындылау кезеңі Мұғалім толықтырады


VI.Бағалайды :өз ара - мұғалім
VII .Үйге тапсырма береді :1.параграф 41 мұхит ағыстары .
2.Кескін картаға ағыстарды белгілейді
3Өздерінің қалауларың бойынша бойынша 1суық ,1жылы ағысқа сипаттама беріңдер
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Жеке оқушымен жұмыс дәптері
attachment -> Сыныбы: 8-сынып Тақырыбы: Қалқанша бездің құрылысы мен қызметі Мақсаты
attachment -> 1. Ішкі секреция бездерінен бөлінетін сұйықтық Гормондар
attachment -> Тақырыбы: Зиянды әдеттен сақтан Мақсаты: а білімділігі
attachment -> Сабақтың тақырыбы: Ас қорыту жүйесі
attachment -> 14 орта мектеп биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауре Конакбаевна Тамақтану гигиенасы. Асқазан-ішек ауруларының алдын алу. Сабақтың мақсаты
attachment -> Кездесуі қолданылуы
attachment -> Республикалық «Инновациялық педогогикалық идеялар фестивалі» конкурсының аудандық кезеңіне сұраныс


Достарыңызбен бөлісу:




©stom.tilimen.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет