Сабақтың тақырыбы Дүниежүзілік шаруашылықтың салалары ауыл шаруашылығы мен өнеркәсіп



Дата13.10.2018
өлшемі63.22 Kb.
#86219
түріСабақ

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып - 7 сынып Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Дүниежүзілік шаруашылықтың салалары ауыл шаруашылығы мен өнеркәсіп.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

7.5.3. 1. Ауыл шаруашылылық өнеркәсіп шаруашылық салаларын жіктеу арқылы маңыздылығын түсындіреді.

Ойлау дағдысының деңгейі

Түсіну, қолдану.

Сабақтың мақсаты


Барлығы: Дүниежүзінің шаруашылық салаларын мазмұндау

Басымы: Ауыл шаруашылық, өнеркәсіп салаларын жіктеп, кесте бойынша талқылау.

Кейбірі: Ауылшаруашылық өнеркәсіп салаларын жоғарғы деңгейде дамыған мемлекеттердің тізімі құру.


Бағалау критерийі

1.Дүниежүзінің шаруашылық салаларын сипаттайды.

2.Ауылшаруашылық салаларын жіктеу оның маңыздылығын түсінеді.

3.Дүниежүзылыктің ауылшаруашылығы мен өнеркәсіп салалары жақсы дамыған мемлекеттердің тізімін қорғайды.

4.Қазақстан мен дамыған елдер арасындағы қоғам қатынасты бағалау.




Тілдік мақсаттар

Тыңдалым -.Видео фильм арқылы мәтінді көрсетемін.

Айтылым- Мәтінді оқи отырып ережелерді айтамын

Жазылым. - Кескін карта мен жумыс.

Оқылым – Мәтінді оқу.

Термендер

Тамшылап суғару

Жасыл революция

Мелиорация мелиорация

Эрозия эрозия


Құндылықтарға баулу

Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу құндылығын негізге ала отырып, еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алуға, Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана құндылығы негізге ала отырып, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік,құрмет ынтымақтастық аштықтыққа тәрбиелеймін.


Пәнаралық байланыс

Тарих- индустриалдық қоғам.

Биология- өсімдік дүниесі және жануарлар әлемі.

Химия- дәрі дәрмектері.



Алдыңғы білім

Өткен сыныптардағы білім мен алдыңғы тақырып бойынша білетіні ауылшаруашылық салалары, мал шаруашылығы, өсімдік шаруашылығы, өнеркәсіп салалары.



Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері




Сабақтың басы

5 минут

1.Ұйымдастыру кезеңі;

Сыныпта психология ахуал қалыптастырып.Шаттық шеңбер ойыны: Топтастыру



  1. Мал шаруашылығы.

  2. Өсімдік шаруашылығы.

  3. Ауыр өнеркәсіп.

  4. Жеңіл өнеркәсіп







Сабақтың ортасы

6 минут

4 минут

5 минут


10 минут

10 минут


Жаңа тақырыпты ашу мақсатында видеоролик көрсетемін (электронды оқулық).

ЖИГСО әдісі арқылы мәтінді оқиды.


Топтық тапсырма:

1 тапсырма. Мәтінді оқи отырып, дүниежүзінің салаларын тірек сызба арқылы жіктеңіз.

Ауылшаруашылық салалары

-
-Дәнді дақылдар(бидай, арпа, -Малшаруашылық

күріш, жүгері,шай,қарақұмық (ірі қара мал өсіру)

т.б.)



критерий

дескриптор

Дүниежүзінің шаруашылық салаларын сипаттайды.

-мәтінді оқиды.

-дүниежүзінің шаруашылық салаларын жіктейді.

-тірек сызба сызады.

-топпен жұмыс жасайды.

-ойланады.

-жазады.





Бағалау: мадақтау, смайлик арқылы бағалаймын,кері байланыс беремін.

2 тапсырма. Венн диаграммасы арқылы мал шаруашылығы мен өсімдік шаруашылығын салыстырыңыз.



img16


критерий

дескриптор

Ауылшаруашылық салаларын жіктеу оның маңыздылығын түсінеді.


- ауыл шаруашылық саласын жіктейді

-венн диаграммасын сызады

-мал және өсімдік шаруашылығының айырмашылығын және ұқсастығын жазады.

- түсінеді.

-салыстырады




Бағалау: мадақтау, смайлик арқылы бағалаймын,кері байланыс беремін.
3 тапсырма. Әр топ бір мемлекеттің шаруашылық және өнеркәсіп салаласына сипаттама беріп, қорғаңыз.


критерий

дескриптор

Дүниежүзінің ауылшаруашылығы мен өнеркәсіп салалары жақсы дамыған мемлекеттердің тізімін қорғайды.


-шаруашылығы мен өнеркәсібі дамыған мемелекеттерді

-ажыратады.

-атласпен жұмыс жасайды

-ізденеді

-топпен жұмыс істейді

-сурет салады

-жазады




Бағалау: мадақтау, кері байланыс беремін.
4-тапсырма. Кескін картаға Қазақстаннан экспортталатын немесе импортталатын шаруашылық өнімдерін және өнеркәсіп салаларының шикізаттарын бағыттаушы (стрелка) арқылы кескіндеңіз

критерий

дескриптор

Қазақстан мен дамыған елдер арасындағы қоғам қатынасты бағалау.

- Қазақстанмен тығыз қарым қатынас жасайтын елдерді анықтайды.

-атласпен жұмыс жасайды.

-жеке жұмыс істейді.

-кескін картаға кескіндейді.

-шекараларын сызады

-мемлекеттердің атын жазады.

-бағыттаушымен көрсетеді.




Бағалау: мадақтау, кері байланыс беремін.


Интербелсенді тақта, слайд, оқулық

7 сыныпқа арналған география оқулығы

Интербелсенді тақта

Слайд, қима қағаз

Слайд

Карта, атлас



Атлас, кескін карта.

Сабақтың соңы
5 минут


Қортындылау.

Рефлексия. БББ кестесі арқылы оқушы өзінің бүгінгі сабақтан алған білімін жазады.




білемін

білдім

Білгім келеді

















Үйге тапсырма

Интернет желісі арқылы дүниежүзі елдерінің ірі өнеркәсіптерін кескін картаға түсіру, қосымша ақпарат жинақтап келу.




Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Жеке оқушымен жұмыс дәптері
attachment -> Сыныбы: 8-сынып Тақырыбы: Қалқанша бездің құрылысы мен қызметі Мақсаты
attachment -> 1. Ішкі секреция бездерінен бөлінетін сұйықтық Гормондар
attachment -> Тақырыбы: Зиянды әдеттен сақтан Мақсаты: а білімділігі
attachment -> Сабақтың тақырыбы: Ас қорыту жүйесі
attachment -> 14 орта мектеп биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауре Конакбаевна Тамақтану гигиенасы. Асқазан-ішек ауруларының алдын алу. Сабақтың мақсаты
attachment -> Кездесуі қолданылуы
attachment -> Республикалық «Инновациялық педогогикалық идеялар фестивалі» конкурсының аудандық кезеңіне сұраныс


Достарыңызбен бөлісу:




©stom.tilimen.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет