Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар: Жабықтұқымды өсімдіктердің түрлерін біледі



Дата23.12.2017
өлшемі46.03 Kb.
түріСабақ

пән:биология

Тақырыбы: «Жабық тұқымды өсімдіктер»

Мектеп: «№16ЖББОМ»КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Калдарбекова Г.К

СЫНЫП: 6 А

Қатысқандар: 26 Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге

асатын оқу мақсаттары

Жабық тұқымды өсімдіктердің түрлері және құрылысымен танысуға жағдай жасау

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Жабықтұқымды өсімдіктердің түрлерін біледі

Оқушылардың көпшілігі: Жабықтұқымды өсімдіктердің тұқымдастарын айыра алады


Кейбір оқушылар: Қосжарнақты және даражарнақты өсімдіктер тобын анық айта отырып өз ойларын толық жеткізе алады

Тілдік

мақсат

Оқушылар орындай алады: Жабықтұқымды өсімдіктердің түрлерін атап, түсіндіре алады

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Жабықтұқымды, қосжарнақ, даражарнақ, раушангүл, алқалар, бұршақ, күрделігүлділер

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: айтылым, жазылым, тыңдалым

Талқылауға арналған сұрақтар:

- Жабықтұқымды өсімдіктердің түрлері қандай?



  • Қосжарнақты өсімдіктерге қандай тұқымдастар жатады?

  • Жабықтұқымды өсімдіктердің гүлдерінің формуласы қандай?

Не себепті жабықтұқымды өсімдіктерді гүлді өсімдіктер деп ойлайсыз?

Алдыңғы тақырып

Ашық тұқымды өсімдіктер


Жоспар

Жоспарлан

-ған уақыт

есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы



Кіріспе . Ұйымдастыру кезеңі 2 мин

Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Топ басшысын сайлау



Шағын топқа бөлу 1-топ қызыл 2-топ жасыл 3-топ сары

Оқушыларга түрлі түсті стақандарды таңдау арқылы топтарға бөлінулерін, топ ережелерін еске түсіру, атын белгілеуді ұсынады.

Миға шабуыл (үй тапсырмасын тексеру) «Тізбектелген моншақтар» стратегиясы

1. Сүрек деген не? 2. «Бірүйлі», «екіүйлі» дегенді қалай түсінесің?

3.«Жатаған шырша» деген атау неліктен неліктен берілген?

4.Қарағай неге бірүйлі өсімдік? 5. Жанама тамыр дегеніміз не? 6. Орман деген не? 7. Эфедрин деген не? 8. Қарағайлар қатары қай класқа жатады?



Таныстырылым

Бағалау парағы



Ортасы

Негізгі бөлім:

«МЮНСТЕРБЕРГ» әдістемесі.

Тез оқып, әріптердің арасынан жасырылған бірнеше тұтас сөздерді тауып,астын сызу

Аблқосжарнақджэфйдаражарнақошзөмьраушангүлділроаэюалқагеунютұқымдасжаңгшбұршақтаруғұфжлтұқымдасюфжзулалагүлділервсроидластықтұқымдасйгшодлпияздарэжфяжабықтұқымдызхъйэюяж.
Бұл кезеңде оқушылар жаңа ақпаратпен танысады. Тақырып бойынша жұмыс істейді. Оқушылар мәтінді оқып жұпта топта талдайды

«Өкіл» әдісі

Топтар тапсырмаларды орындап болғаннан кейін топтың бір адамы «елші» болып сайланады да, зерделенген материалды түсіндіру және жинақтау, бұл туралы жаңа топтың ойын, бір шешімге келгенін немесе жетістікке жеткенін білу үшін басқа топқа барады. Бұдан кейін елші өз тобына қайтып оралып, білгендерін айтып береді. Бұл – шаршататын және бір сарынды «баяндама жасалатын», мезі қылатын сабақтардан құтылуға мүмкіндік беретін тамаша әдіс. Сондай-ақ бұл әдіс елшінің тілді қолдану шеберлігін көрсетеді, әрі белсенді тыңдаушылар тобын қалыптастырады.



«Showdown» әдісі



Құмсағат, смайликтер,дәптер, қалам

Оқулық, ақ қағаздар, түрлі түсті маркерлер

Карточка, ақ қағаз



Соңы

Бағалау Бағалау картасындағы балдық өлшем бойынша озін озі бағалау

Үйге тапсырма

Рефлексия


Бағалау парағы


Қосымша ақпарат

Саралау

Бағалау

Пәнаралық байланыс

Рефлексия

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?






Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:


Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:


2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды



жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Жеке оқушымен жұмыс дәптері
attachment -> Сыныбы: 8-сынып Тақырыбы: Қалқанша бездің құрылысы мен қызметі Мақсаты
attachment -> 1. Ішкі секреция бездерінен бөлінетін сұйықтық Гормондар
attachment -> Тақырыбы: Зиянды әдеттен сақтан Мақсаты: а білімділігі
attachment -> Сабақтың тақырыбы: Ас қорыту жүйесі
attachment -> 14 орта мектеп биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауре Конакбаевна Тамақтану гигиенасы. Асқазан-ішек ауруларының алдын алу. Сабақтың мақсаты
attachment -> Кездесуі қолданылуы
attachment -> Республикалық «Инновациялық педогогикалық идеялар фестивалі» конкурсының аудандық кезеңіне сұраныс


Достарыңызбен бөлісу:


©stom.tilimen.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет