Положення Інструкція з охорони праці розроблена на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Держнаглядохоронпраці 29. 01. 1998 №9 та встановлює вимоги щодо охорони праці та безпеки життєдіяльностіДата15.08.2018
өлшемі53.61 Kb.
түріПоложення

ЗАТВЕРДЖЕНО та

введено в дію 01.09.2017


наказом № 91 від 30.08.2017

Директор школи

_______________О.М.Мазур
Інструкція №35 з охорони праці для швейцара

1. Загальні положення

1.1. Інструкція з охорони праці розроблена на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Держнаглядохоронпраці 29.01.1998 №9 та встановлює вимоги щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності швейцара.

1.2. Під час влаштування на роботу швейцар проходить медичний огляд, у подальшому сторож проходить медогляди періодично один раз на рік.

1.3. Швейцар проходить інструктажі з охорони праці: вступний (при влаштуванні на роботу), первинний — на робочому місці, повторний (не рідше одного разу на 6 місяців).

1.4. При необхідності (разове виконання завдань, не пов’язаних з основною роботою) швейцар проходить цільовий інструктаж, а при зміні умов праці й нормативних правових актів з охорони праці та при нещасному випадку — позаплановий інструктаж.

1.5. Перед допуском до самостійної роботи швейцар проходить також інструктаж з пожежної безпеки в обсязі шкільної інструкції з пожежної безпеки.

1.6. Швейцар дотримується затвердженого в школі режиму праці й відпочинку відповідно до посадової інструкції та розпоряджень адміністрації школи.

1.7. Під час виконання своїх обов’язків швейцар повинен усвідомлювати про дію наступних небезпечних і шкідливих факторів:

- психофізіологічна напруга;

- висока концентрація уваги;

- електронебезпека;

- пожежонебезпека;

- порушення мікрокліматичних умов на виході зі школи;

- тривалі статичні навантаження;

- можливість тілесних ушкоджень від сторонніх осіб.

1.8. Один раз на три роки швейцар проходить навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності з наступною перевіркою знань.

1.9. Швейцар несе персональну відповідальність за своє життя та здоров’я і повинен діяти оптимальним чином в нестандартній ситуації.

1.10. Знання й виконання вимог цієї інструкції є посадовими обов’язками швейцара, а їхнє недотримання є порушенням трудової дисципліни, що веде до відповідальності, установленої законодавством України (дисциплінарна, матеріальна, кримінальна).2. Вимоги безпеки перед початком роботи.

2.1. Перед початком роботи швейцар повинен:

- здійснити огляд приміщення та території,  які приймаються під нагляд;

- доповісти про видимі несправності керівнику закладу;

- перевірити наявність на робочому місці печатної інформації про чергових адміністраторів школи, яким необхідно повідомляти в разі виникнення надзвичайних ситуацій;

- перевірити можливість безпечної евакуації зі споруди школи через запасні виходи або вікна першого поверху у випадку агресивних дій сторонніх осіб із загрозою проникнення або фактичним проникненням в школу;

- перевірити наявність довідкової інформації, яка може надаватися учасникам навчально-виховного процесу та відвідувачам.

2.2. Швейцару забороняється:

- самостійно виконувати будь-який ремонт споруд та інженерних мереж та обладнання тощо;

- спати у робочий час;

- здійснювати перевірки без належних підстав;

- приносити для самооборони зброю та засоби захисту, не передбачені посадовою інструкцією.3. Вимоги безпеки під час роботи

3.1. В ході виконання роботи забороняється:

- запрошувати в школу сторонніх осіб, в тому числі знайомих;

- відкривати в темний період доби двері стороннім особам;

- відволікатися на сторонні розмови по телефону (службовому та особистому);

- користуватися устаткуванням та приладами, що принесені з дому;

- підключатись до розеток, які мають видимі несправності чи незадовільне з’єднання при включенні вилки;

- застосовувати відкрите полум’я;

-  виконувати роботи, які не входять до посадових обов'язків швейцара.

3.2. Пересуватися по двору школи, впевнившись у відсутності сторонніх осіб на вході школи. В разі їх наявності відкривати ворота школи та пересуватися по двору школи тільки при наявності чергового адміністратора:

3.3. У випадку агресивних дій сторонніх осіб із загрозою проникнення або фактичним проникненням в школу в темний час доби скористатися можливістю евакуації через запасні виходи або вікна першого поверху, продовжити спроби звернутися у відповідні служби за допомогою телефону, через чергового диспетчера в ЖЕД-19, працюючих ближніх супермаркетах тощо.

3.4. Не палити цигарки на території школи, не вживати алкогольні напої та наркотичні речовини.4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Закрити відчинені в літній час вікна, виключити всі електроприлади.

4.2. Уважно оглянути основне місце перебування..

4.3. Упорядкувати робоче місце, повідомити про ситуацію протягом чергування уповноваженій на це особі;

4.4. Про порушення з охорони праці швейцар зобов’язаний повідомити про це директора школи або чергового адміністратора.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1.У разі будь-якої аварійної ситуації швейцар повинен в першу чергу забезпечити безпеку учасників навчально-виховного процесу,свою безпеку, одночасно приймаючи оптимальні заходи для збереження матеріальних цінностей.

5.2. До аварійних ситуацій відносять:


 • терористичні акти, агресивні спроби проникнення та проникнення в приміщення школи;

 • коротке замикання електропроводки;

 • займання ізоляції;

 • пожежа;

 • ураження електричним струмом.

5.3. В аварійній ситуації сторожу необхідно виявити розсудливість, врівноваженість та діяти чітко за інструкцією.

5.4. У разі аварійних ситуацій пов’язаних з коротким замиканням електропроводки, займання ізоляції необхідно: • спробувати негайно відключити електроприлади;

 • у випадку травмування викликати швидку допомогу;

 • сповістити адміністрацію навчального закладу.

5.5.У разі виникнення пожежі або локального вогню сторож повинен:

 • повідомити адміністрацію школи;

 • при необхідності викликати пожежну команду за телефоном 101;

 • зачинити вікна і двері, щоб вогонь не поширювався в сусідні приміщення;

 • вимкнути електроприлади;

 • застосувати наявні засоби пожежогасіння..

5.6. У випадку травмування звернутися за телефоном 103.

5.7. У випадку агресивних дій сторонніх осіб із загрозою проникнення або фактичним проникненням в школу в темний час доби скористатися можливістю евакуації через запасні виходи або вікна першого поверху, продовжити спроби звернутися у відповідні служби за допомогою телефону, через чергового диспетчера в ЖЕД-19, працюючих ближніх супермаркетах, аптеках тощо.

5.8. Слід пам’ятати, телефони екстрених служб :

101 – пожежна служба

102 – поліція

103 – швидка допомога

104 – служба газу

5.9. При виявленні пошкодження життєзабезпечення (електрика, водопровід, каналізація, опалення) або задимлення приміщення негайно повідомити адміністрацію закладу.

5.10. Швейцар повинен вживати всіх можливих заходів, направлених в першу чергу на забезпечення безпеки життєдіяльності учасників навчально–виховного процесу.

Розробила:Заступник директора з АГР К.Г. Овчаренко


Достарыңызбен бөлісу:


©stom.tilimen.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет