Лекция в әңгіме с талап-тілектер d сабақ E



бет1/12
Дата25.10.2018
өлшемі1.78 Mb.
түріЛекция
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
ТЕСТТІК ТАПСЫРМА

Педагогика ” пәні









модуль. Дидактаика

$$$ 133 D






Оқытуды ұйымдастырудың негізгі формасы -…

А

Лекция

В

Әңгіме

С

Талап-тілектер

D

Сабақ

E

Саяхат



$$$ 134 А






Бағдарламаны зерттеу, мақсатты қоя білу, жоспар құру, оқу материалын іріктеу:

А

Сабаққа даярланудың конструктивті функциясы

В

Сабаққа даярланудың коррекциялық функциясы

С

Сабаққа даярланудың ұйымдастырушылық функциясы

D

Сабаққа даярланудың гностикалық функциясы

E

Сабаққа даярланудың бақылау-есептеу функциясы



$$$ 135 Е






Білім алушылар санына, оқыту орнына, сабаққа берілетін уақытқа байланысты бөлінеді:

А

Оқыту әдістері

В

Оқыту заңдылықтары

С

Оқыту функциялары

D

Оқыту түрлері

E

Оқыту формалары



$$$ 136 А






Жұмыстың мақсаты мен міндеттерін толық түсіну - оқытуды саналы
жүргізудің жағдайын, мақсатын оқушыға сезіндіре білу.
«Неге» деген сұрауды оқушылардың ойлауын дамыту мақсатында көп қолдану:

А

Саналылық пен белсенділік принципі ережелері

В

Оқытудың көрнекілік принципі ережелері

С

Жүйелілік және бірізділік принципі

D

Беріктілік принципі ережелері

E

Теорияның практикамен байланыстылылығы принципі ережелері



$$$ 137 B






Көрнекіліктің жалған эпитетті түзетіп, жүйесіз сөйлемді жөнге келтіріп, сөйлемнің қалып қойған мүшесін аңғартуы:

А

Саналылық пен белсенділік принципі ережелері

В

Оқытудың көрнекілік принципі ережелері

С

Жүйелілік және бірізділік принципі

D

Беріктілік принципі ережелері

E

Теорияның практикамен байланыстылылығы принципі ережелері



$$$ 138С





Оқу материалын логикасына қарай бірнеше бөліктерге бөлу, материалдарды біртіндеп қиындату арқылы оқушыларды өзбеттілік еңбекке үйрету:

А

Саналылық пен белсенділік принципі ережелері

В

Оқытудың көрнекілік принципі ережелері

С

Жүйелілік және бірізділік принципі

D

Беріктілік принципі ережелері

E

Теорияның практикамен байланыстылылығы принципі ережелері



$$$ 139 D






Оқушыларды сөздік энциклопедияларды қолдана алуға үйрету, оқу материалын оқушыларға үнемі пысықтатып отыру; ғылымдағы жаңалықтарды бөліп алуға, ғылыми жаңалықтардың дамуын бақылауға үйрету:

А

Саналылық пен белсенділік принципі ережелері

В

Оқытудың көрнекілік принципі ережелері

С

Жүйелілік және бірізділік принципі

D

Беріктілік принципі ережелері

E

Теорияның практикамен байланыстылылығы принципі ережелері



$$$ 140 Е






Ғылыми білімнің қажеттілігін дәлелдеу; оқушыларды жаңа технологиялармен, еңбек әдістері мен өндірістік қарым-қатынастармен таныстыру; мектептің өндіріспен байланысын пайдалану:

А

Саналылық пен белсенділік принципі ережелері

В

Оқытудың көрнекілік принципі ережелері

С

Жүйелілік және бірізділік принципі

D

Беріктілік принципі ережелері

E

Теорияның практикамен байланыстылылығы принципі ережелері



$$$ 141 А






Педагогикалық әрекетті ғылыми аспектіден ұйымдастыру. Ғылыми ұғым, пікір, ой қорытындысын туындататын оқу пәнінің логикасын ашу:

А

Ғылымилық принципі ережелері

В

Оқытудың көрнекілік принципі ережелері

С

Жүйелілік және бірізділік принципі

D

Беріктілік принципі ережелері

E

Теорияның практикамен байланыстылылығы принципі ережелері



$$$ 142 D






Сабақтарды құрылысы жағынан топтастыру, түрге бөлу … деп аталады

А

Сабақ формасы

В

Сабақ мақсаты

С

Сабақтың әдіс-тәсілдері

D

Сабақ классификациясы

E

Сабақ мазмұны



$$$ 143 А






Сабақтың мазмұнына оқушыларға таныс емес жаңа материал жатады:

А

Оқушыларды жаңа материалмен таныстыру немесе жаңа білімді мәлімдеу сабағы

В

Білімді бекіту сабағы

С

Іскерлік пен дағдыны жетілдіру сабағы

D

Жинақтау сабағы

E

Білімді, іскерлікті, дағдыны тексеру сабағы (бақылау)



$$$ 144 А






Оқушыларды жаңа материалмен таныстыру немесе жаңа білімді мәлімдеу сабағы:

А

Білімді бекіту сабағы

В

Іскерлік пен дағдыны жетілдіру сабағы

С

Жинақтау сабағы

D

Білімді, іскерлікті, дағдыны тексеру сабағы (бақылау)

E

Оқушыларды жаңа материалмен таныстыру немесе жаңа білімді мәлімдеу сабағы



$$$ 145 С






Оқу пәнінен өтілген тақырып, бөлімі бойынша білімді оптимизациялау мен бекіту,

жинақтау мақсатында ұйымдастырылады:



А

Білімді бекіту сабағы

В

Іскерлік пен дағдыны жетілдіру сабағы

С

Жинақтау сабағы

D

Білімді, іскерлікті, дағдыны тексеру сабағы (бақылау)

E

Оқушыларды жаңа материалмен таныстыру немесе жаңа білімді мәлімдеу сабағы



$$$ 146 D






Оқушылардың білім деңгейін, материалды меңгерудегі кемшіліктерді анықтауға

көмектеседі. Сабақ оқушылардың меңгерген білімдерін, іскерлік дағдыларын қолдануды қажет етеді:



А

Білімді бекіту сабағы

В

Іскерлік пен дағдыны жетілдіру сабағы

С

Жинақтау сабағы

D

Білімді, іскерлікті, дағдыны тексеру сабағы (бақылау)

E

Оқушыларды жаңа материалмен таныстыру немесе жаңа білімді мәлімдеу сабағы



$$$ 147 А






Бірнеше дидактикалық міндеттер шешілетін сабақ типін … деп атаймыз

А

Аралас сабақ

В

Білімді бекіту сабағы

С

Іскерлік пен дағдыны жетілдіру сабағы

D

Жинақтау сабағы

E

Білімді, іскерлікті, дағдыны тексеру сабағы (бақылау)



$$$ 148 Е






Латының «толық», «тұтас» деген сөзінен шыққан, бір тақырып көлемінде бірнеше пәндердің бірігуі (физика, химия, биология, т.б.).

А

Аралас сабақ

В

Білімді бекіту сабағы

С

Іскерлік пен дағдыны жетілдіру сабағы

D

Жинақтау сабағы

E

Интегралды (біріктірілген) сабақ



$$$ 149 Е






Дәстүрлі емес құрылымы бар сабақ типі. Мысалы, «іскерлік ойындар сабағы», «аукцион - сабақ», «сайыс сабағы»

А

Аралас сабақ

В

Білімді бекіту сабағы

С

Іскерлік пен дағдыны жетілдіру сабағы

D

Жинақтау сабағы

E

Дәстүрлі емес сабақ



$$$ 150 Е






Қазіргі сабақтың негізгі кезеңдері:

А

Ұйымдастыру кезеңі; үй жұмысын тексеру; оқушылар алдына сабақ мақсатын қоя білу; жаңа материалды меңгерту

В

Әрекетті меңгеру тәсілдерін мәліметті қайта жаңғырту мен оны үлгі
бойынша жаттығуларды орындауда, қолдануда ұйымдастыру

С

Сабақ материалын жалпылау және оны бұрынғы білім жүйесіне енгізу

D

Оқу әрекетінің нәтижесін бақылау, білімді бағалау; Келесі сабаққа үй тапсырмасьн беру. Сабақ нәтижесін қорытындылау

E

Барлығы дұрыс



$$$ 151 Е






Жаңа материалды игеру сабағының құрылымы:

А

Оқушылардың танымдық процесінің заңдылықтарына сәйкес материалды алғашқы рет енгізу; Оқушыларды есте сақтауға тиіс материалдарға бағыттау,

Есте сақтау мотиві мен ұзақ уақыт есте сақтау



В

Оқытушының басшылығымен тура қайталау, шағын қорытында арқылы алғашқы есте сақтау;

С

Есте сақтау нәтижелерін бақылау; Талапқа сәйкес материалды жүйелі пысықтау; Іштей қайталау, алған білімді жаңа дағды қалыптастыруда қолдану

D

Тірек материалын оқушылардың білімін тексеруде және қолданылған нәтижелерді бағалауда ретті қолдану

E

Барлығы дұрыс
$$$ 152 Е










Оқушылардың білім, дағды, іскерліктерін бекіту сабағының құрылымы:

А

Оқушыларға жұмыстың мақсатын мәлімдеу

В

Ұсынылған тапсырманы орындауда қалыптасқан білім, іскерлік, дағдыны қайта жаңғырту

С

Оқушылар тарапынан әртүрлі тапсырма, міндет, жаттығуларды орындау; Орындалған жұмысты тексеру

D

Жұмыс барысындағы қателерді талқылау және оларды коррекциялау; Үйге тапсырма

E

Барлығы дұрыс



$$$ 153 Е






Іскерлік, дағдыны қалыптастыру сабағының құрылымы:

А

Сабақ мақсатын қоя білу; тірек болатын қалыптасқан іскерлік, дағдыларды қайталау;

Тексеру жаттығуларын өткізу;



В

Жаңа іскерліктермен таныстыру, қалыптастыру үлгілерін көрсету; Жаттығу және оларды меңгеру, бекіту

С

Үлгі, алгоритм, инструкция бойынша дайындық жаттығулары; Ұқсас ситуацияларға ауыстыру бойынша жаттығулар; Шығармашылық сипаттағы жаттығулар;

D

Сабақ нәтижесі; Үйге тапсырма

E

Барлығы дұрыс



$$$ 154 Е






Қайталау сабағының құрылымы:

А

Сабақтың бастапқы кезеңін ұйымдастыру; Дидактикалық, тәрбиелік, дамытушылық міндеттерді қою;

В

Негізгі ұғымдарды, ой қорытындысын, білім, іскерлік, әрекет тәсілдерін тексеруге бағытталған үй жұмысын тексеру;

С

Қайталау нәтижесін шығару, сабақтағы оқу әрекетінің нәтижесін тексеру;

D

Үйге тапсырма беру

E

Барлығы дұрыс



$$$ 155 Е






Білімді тексеру сабағының құрылымы:

А

Сабақты ұйымдастыру кезеңі

В

Сабақтың міндетін қою

С

Бақылау жұмысының мазмұны

D

Сабақтың нәтижесі

E

Барлығы дұрыс



$$$ 156 Е






Пысықтаушы - жинақтаушы сабақ құрылымы:

А

Ұйымдастыру кезеңі; Тақырыптың мақсаты мен жоспарының мәнін ашатын мұғалімнің кіріспе сөзі;

В

Жинақтаушы, пысықтаушы сипатта, ұғымдық білімді қалыптастыруда индивидуалдық және ұжымдық формада жазбаша және ауызша тапсырмаларды орындау

С

Орындалған жұмысты тексеру, түзету; Меңгерген материал бойынша қорытынды жасау

D

Сабақ нәтижесін бағалау; Нәтижесін шығару; Үйге тапсырма

E

Барлығы дұрыс



$$$ 157 B






Кіріспе сабақ, Жаттығу сабағы, Білімді бекіту, Өзбеттілік жұмыс сабағы, техникалық құралдарды қолдану сабағы,практикалық жұмыс сабағы, аралас сабақ, қайталау- жинақтау сабағы:

А

Дәстүрлі емес сабақ типтері

В

Дәстүрлі сабақ типтері

С

Аралас сабақ типтері

D

Интегративті сабақ типтері

E

Инновациялық сабақтар

Каталог: ebook
ebook -> «Орта ғасырдағы Азия және Африка тарихы»
ebook -> ПӘннің ОҚУ – Әдістемелік кешені «Орта ғасырдағы Азия және Африка тарихы»
ebook -> Как лечить аденому простаты
ebook -> Азақстан республикасының білім және ғЫЛ
ebook -> ПӘндердің ОҚУ-Әдістемелік кешені
ebook -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
ebook -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
ebook -> 123 -беттің сі казақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
ebook -> ПӘндердің ОҚУ-Әдістемелік кешені


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


©stom.tilimen.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет