Сабақтың тақырыбы: Өсімдіктер мен жануарлардың табиғаттағы байланысы



Дата03.12.2017
өлшемі48.32 Kb.
түріСабақ
Мерзімі: 26.04.2016 пәні: дүниетану сынып 3 «а»

Сабақтың тақырыбы: Өсімдіктер мен жануарлардың табиғаттағы байланысы.

Мақсаты: Өсімдіктермен жануарлардың бірі бірімен тығыз байланыста екенін білу.

Табиғаттағы зат айналымы үзілмейтін, тұрақты үдеріс екенін түсіндіру.



Күтілетін нәтижелері: Өсімдіктер мен жануарлар тіршілігі бір бірімен тығыз байланыста екенін біледі;

Табиғаттағы зат айналымы үзілмейтін және тұрақты үдеріс екенін біледі, сонымен қатар қоректік тізбекті өз беттерінше орындай алады;



Әдіс -тәсілдері: Сын тұрғысынан ойлау, миға шабул, кім жылдам.

Қолданылатын модульдер: «Сын тұрғысынан ойлау», «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «АКТ», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Көшбасшылық»,

«Оүб және Об»



Жұмыс түрі: жұптық, топтық, жеке дара.

Негізгі дереккөздер: А3 плакаты, желім, түрлі түсті фломастерлер, стикерлер, т.б

Сабақтың барысы.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Ұйымдастару кезеңі

1мин


Оқушылармен амандасу, мұғалім өзін таныстыру.

Оқушылар бүгінгі сабақымыз ерекше өтеді, өйткені бізге қонақтар келген.



Психологиялық тренинг. «Амандасу »

Топқа бөлу суреттер арқылы

1-топ «Өсімдіктер тобы»

2-топ «Жануарлар тобы»

Топ ережесімен таныстыру


Қазақтар қол берісіп амандасады.

Қытайлар еңкейіп ,

Франциялықтар секіріп,

.


Үй тапсырмасын тексеру.

«Кім жылдам»

2мин

Ой шақыру 2мин

Мағынаны тану 7мин

Сергіту сәті

Үйге қандай тапсырма берілді. «Жануарлар тақырыбын оқып келу» олай болса сұрақ жауап ретінде кім көп сұраққа жауап жазады. (қабырғадағы сұрақтарға)

1. Жануарлардың тіршілік ету ортасы дегеніміз не?


( Жануарлардың тіршілік етуіне қолайлы жер)
2. Ұлудың денесінде «үккіш» деп нені атайды?
(Тістері мен тілі арқылы қорекгін қажап жейді)
3. Ұлудың бақалшықты ұлулары неше күннен кейін шығады?
( 27 күннен кейін)
4. Ұлу неше сантиметр тереңдікке дейін кіріп, ұйқыға кетеді?
(5 - 10 см)
5. Ішекқұрттың жұмыртқаларын қандай жәндік таратады? (Шыбын)
6. Қазақстандағы ең ірі өрмекшіні ата? (Бүйі )

Слайд арқылы тақтада суреттер болады.

Осы суреттерге қарап қандай ой түйеміз? Жауаптары, өзім жалғастырып толтырып, өтемін.
c:\documents and settings\user\рабочий стол\шөп.jpgc:\documents and settings\user\рабочий стол\тиін.jpg

c:\documents and settings\user\рабочий стол\жаңғақ.jpgc:\documents and settings\user\рабочий стол\қоян.jpg

Мәтін беріледі. Оқушылар оқып, топта талдап, постерге салады. Салған постерлерін қорғайды.

Жануарлар қалай қозғалады немесе қимылдайды соны көрсетесіңдер



c:\documents and settings\user\рабочий стол\балық.jpgc:\documents and settings\user\рабочий стол\аю.jpg

Мәтінді оқиды топта талдайды, постерге түсіріп, бір екі оқушы қорғайды.




Ой толғаныс

2мин

Дәптермен жұмыс



Қоркетік тізбек құрастырыңдар: Мысалы:

Астық дәні сарышұнақ түлкі c:\documents and settings\user\рабочий стол\изображение 001.jpg



c:\documents and settings\user\рабочий стол\изображение.jpg

шөп - сарышұнақ - түлкі - бүріт(қыран)

шөп - көбелек - бақа - бүріт (қыран)

шөп - дәуіт - кесіртке - бүркіт (қыран)

шөп - қоян - жапалақ

шөп- тышқан -жылан

шөп - тышқан –жапалақ


Оқушылар дәптерлеріне қоректік тізбектерді тізіп жазып шығады.

Қорытындылау

3мин

«5-жолды өлең» құрастыру

1-топ « Жануарлар тобы»

Зат есім (1) қоян

Сын есім (2) әдемі, ақ қоян

Етістік (3) жүгіреді, секіреді, қашады.

Сөйлем (4) әдемі ақ қоян секірді..

Синоним (1) үй қояны



2-топ « Өсімдіктер тобы»

Зат есім (1) бақбақ

Сын есім (2) әсем, сары

Етістік (3) өседі өнеді,өледі

Сөйлем (4) бақбақ өте әсем гул.

Синоним (1) өсімдік




Оқушылар ойлана отырып, өлеңді жазып шығады.

Рефлекция

1мин

б9лтb640a2e681укенгшщзх

Ашық күн, (ұнады) Бұлттан шыққанкүн,(жартылай ұнады) Бұлтты күн( ұнамады)



Стикерлерін жазып кері байланыс жасайды. .

Бағалау 1мин

Жұлдызшаларды санау арқылы, және формативті түрде бағалап кету.

Бағаларын қою

Үйге тапсырма

1мин

113-115бетті оқуп, сұрақтар құрастырып келсіңдер.

Күнделіктеріне тапсырмаларын жазып алады.



Каталог: FF5538CCA0084C83
FF5538CCA0084C83 -> Сабақтың мақсаты: а Білімділік оқушыларға спид ауруы туралы мағлұматтар беру, шығу тарихы, таралу
FF5538CCA0084C83 -> Не білу керек?
FF5538CCA0084C83 -> Сұрақтары: Жемін түнде аулайтын жыртқыш құс? Жемін күндіз аулайтын жыртқыш құс? Суда жүзетін құс? Орман құсы? Мекен-жайды төңіректейтін құс? Ең үлкен пингвин? Құстардың тұмсық үстіндегі қалың тері қабығы? Жемтігін ұшып жүріп аулайтын құс? Орман құсы?
FF5538CCA0084C83 -> Проблема неде? (шағын проблемаларға бөліңіз)
FF5538CCA0084C83 -> Жұмыс теориялық жағынан дәлелдегендіктен, қорғауға лайық деп есептеймін
FF5538CCA0084C83 -> Оқушының тамағы балансирленген болуы керек
FF5538CCA0084C83 -> Жұмыс теориялық жағынан дәлелдегендіктен, қорғауға лайық деп есептеймін


Достарыңызбен бөлісу:


©stom.tilimen.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет