Сабақтың мақсаты: Екі таңбалы үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлуді пысықтау. Білімдерін қорыту



Дата07.11.2017
өлшемі30.27 Kb.
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлуді пысықтау

Сабақтың мақсаты:

1.Екі таңбалы үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлуді пысықтау. Білімдерін қорыту.

2. Ой өріс, шығармашылық қабілеттерін дамыту.Өз бетінше ,топпен жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру

3. Таза, әдемі жазуға, еңбексүйгіштікке, өз ойын толық жеткізуге тәрбиелеу.



Сабақтың көрнекілігі: Сиқырлы шаршы, баспалдақ тапсырмалар жазылған кестелер.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Арайланып атты таң,

Алтын сәуле таратты

Жарқырайды даламыз

Жарқырайды күніміз

Қайырлы күн балалар

Қайырлы күн қонақтар

Оқушылар:

Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз

Сәлем бердік сіздерге

Құрметпенен біз

ІІ. Үй тапсырмамасын тексеру.

Танымдық сұрақтар:

Жылдың ең қысқа айы?

Мәңгілік ел жолдауы қашан қабылданды?

Ел астанасы қай қала?

Бағдаршам ортасындағы түс?

Қосудың компонеттерін ата.

Бір кг тас ауыр ма? Бір кг мақта ауыр ма?

Күзден кейінгі мезгіл?

Бір жылда неше күн?

24 сағат қанша тәулік?

Бөлуді немен тексереміз?

Тауық 1 аяқпен тұрғанда 5 кг, 2 аяқпен тұрғанда қанша кг?

Дөңгелекте неше бұрыш бар?

8 шығу үшін қай санды 2-ге бөлеміз?

1 км қанша метр?

«Оқусыз білім жоқ, білімсіз білімсіз күнің жоқ»- дегендей, бүгін біз сабақта:

1. Тез есепте

2. Зерек бол.

3. Біліміңді байқа.

4. Кел, ойланып шешейік.

5. Ойлан тап.

6. Меңгере біл.

7. Білгенге маржан.- атты белестерді бағындырып, білім шыңына көтерілеміз.

Олай болса сыныбымыз 3 топқа бөлінді.

1-топ

2-топ


3. топ

Үш топ өздері жайлы не білетіндерін айта кетсін.



Негізгі бөлім.

1. Тез есепте



2. Зерек бол.

Математикалық диктант.

46:2= 320:80= 93:3=

720:9= 86:2= 60*7=

40*7= 0*60= 480:6=

3. Біліміңді тексер. Кітаппен жұмыс.

№2 33бет.

Тәсіл ережесін сұрау.

Тәсіл ережесін сұрау.



Сергіту сәті: Тақтайды шегелеу.

4. Кел, ойланып шешейік.

1-топ №4 (а) 34 бет.

2-топ №4 (а) кері есеп шығару.

3-топ сурет бойынша жұмыс.



5. Ойлан тап.

1-топ сиқырлы шаршы.







 

 

11

 

8

 

5

 

9

3

*50


:5

*6

*7



?

:2

:10



2-топ тізбектей есепте

3-топ сиқырлы үшбұрыш. Қанша үшбұрыш бар.

6. Меңгере біл.

Теңдеу шешу.

879-а=405+720 a-256=187-35 654+a=823+37

7. Білгенге маржан.

1- топ- мақал айтады, мағнасын ашады.

2-топ-мақал шешеді.

3-топ-мақалды жалғастырады.



8. Кім шапшаң.

1-топ №5 34 бет.

2-топ суретпен жұмыс.

3-топ логикалық есептер.



Сабақты қорыту.

Әр қатар бір-біріне сұрақтар қояды.



Үйге тапсырма.

Бағалау.

Ұпайларды санау, жеңген топты марапаттау.

Ғылымның сырын ұғыңдар,

Шығыңдар білім шыңына.

Ұқыптылық, зеректік,

Жеткізсін сендей өренді,



Математика шыңына.

Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Экзаменационные вопросы по детской хирургии 6 курс медико-профилактический факультет
2017 -> Вопросы к 2 аттестации для интернов и клинических ординаторов 1 го года обучения
2017 -> Методические разработки для студентов
2017 -> 6 инфекционные и аллергические заболевания нервной системы 001. Острый некротический энцефалит вызывают вирусы
2017 -> Механизм заражения контактный. Пути передачи алиментарный, контактный, аэрогенный
2017 -> Хронический гастрит


Достарыңызбен бөлісу:


©stom.tilimen.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет