Сабақ түрі: жаңа сабақ Сабақ әдісі: түсіндіру, әңгімелесу, ойын, көрнекілікпен



Дата20.07.2018
өлшемі18.25 Kb.
түріСабақ
Қазақ тілі 4-сынып

Тақырыбы: Хайуанаттар бағы


Мақсаты:
1. Білімділік: оқушыларға хайуанаттар бағы, ондағы аңдар туралы түсінік бере отырып, оларды осы тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстыру.
2. Дамытушылық: оқушылардың ауызекі сөйлеу дағдысы мен қисынды ойлау, ойға сақтау, сауатты сөйлеу, жазу қабілеттерін дамыту
3. Тәрбиелік: оқушыларға аңдарды қорғау, табиғатты аялау туралы тәрбиелік мәндегі әңгімелер айту
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Сабақ әдісі: түсіндіру, әңгімелесу, ойын, көрнекілікпен

Көрнекілігі: суреттер, қосымша оқулық, саяхат картасы


Сабақ барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу:
- Сәлеметсіңдер ме, оқушылар? Хәлдерің қалай?
- Сыныпта кім кезекші?
- Сыныпта кім жоқ?
1. 2. Оқушыларға сұрақтар қою:
- Бүгін қай жыл мезгілі?
- Қыстың қай айы?
- Қаңтардың нешесі?
- Аптаның қай күні?
- Ауа райы қандай?.

1. Лексикалық жаттығу (көрнекілікпен жұмыс):


1. Мынау не?
2. Ол қандай?
3. Ол қандай жануар?
4. Ол қайда мекендейді?
5. Оның төлі не?
6. Саған ол ұнай ма?
ІІ Үй тапсырмасын сұрау:
Аңдар мен үй жануарларын қайталау ретінде «Жануарлар» ойыны.
Тәртібі: көрсетілген аңдар міне жануарлардың мағынасын оқушылар ым –ишара, дыбыспен жеткізу керек.

4. 1. Сөздік жұмысы:


Керік - жираф
Кірпі – ежик
Маймыл - обезьяна

2. Хайуанаттар бағында нелер бар?


4. 3. Сөйлесу:
- Мынау не?
- Бұл – хайуанаттар бағы.
- Хайуанаттар бағында не бар?
- Хайуанаттар бағында жолбарыс, арыстан, маймыл, түлкі, аю, қасқыр, қоян, керік бар.
- Сен хайуанаттар бағына қашан бардың?
- Мен хайуанаттар бағына сенбі күні бардым.
Істелетін жұмыс реті:
1. Өзім оқимын.
2. Оқушылар рөлдеп оқиды.
3. Мағынасы түсініксіз сөздерді түсіндіремін.
4. Аудару.

1-тапсырма. Тыңда,оқы.Үлгі бойынша сөйлес.

2-тапсырма. Оқы.Сұраққа жауап бер. Ертегілерде аңдар қандай болады?

c:\users\lenovo\desktop\ббб.jpg c:\users\lenovo\desktop\лл.jpg

3-тапсырма. Тыңда. Оқы

1. Өзім оқимын.
2. Оқушылар рөлдеп оқиды.
3. Мағынасы түсініксіз сөздерді түсіндіремін.
4. Аудару.
4-тапсырма.Сұрақтарға жауап бер.1. Хайуанаттар бағында нелер бар?
2. Сөйлесу:
- Мынау не?
- Бұл – хайуанаттар бағы.
- Хайуанаттар бағында не бар?
- Хайуанаттар бағында жолбарыс, арыстан, маймыл, түлкі, аю, қасқыр, қоян, керік бар.
- Сен хайуанаттар бағына қашан бардың?
- Мен хайуанаттар бағына сенбі күні бардым.
Істелетін жұмыс реті:
3. Хайуанаттар бағында нелер бар?
4. 3. Сөйлесу:
- Мынау не?
- Бұл – хайуанаттар бағы.
- Хайуанаттар бағында не бар?
- Хайуанаттар бағында жолбарыс, арыстан, маймыл, түлкі, аю, қасқыр, қоян, керік бар.
- Сен хайуанаттар бағына қашан бардың?
- Мен хайуанаттар бағына сенбі күні бардым.
V Бекіту:
1. Балалар, бүгін біз қайда саяхат жасадық?
2. Онда нелер бар?
3. Аңдар қандай?
4. Сендерге хайуанаттар бағы ұнады ма?

VI Үй тапсырмасын беру:


1.5 сөйлем құрау.
Каталог: uploads -> doc -> 01e8
doc -> Сабақтың тақырыбы: Бөлу Сабақтың мақсаты: Білімділік: Рационал сандарды бөлу ережесін есептер шығаруда тиімді
doc -> Сыныптан тыс сағат Тақырыбы : «Наурыз тойы» Ұлттық ойындар №3 9-10-11-сынып
doc -> Сабақтың тақырыбы Ішкі, сыртқы және аралас бездер Жалпы мақсаттары
doc -> Сабақ жоспары Мұғалім: Сабыргалиева Гулсім Сәлімқызы Сынып: 8 " а "
doc -> 1. Хлоропластары көп ұлпа a фотосинтездеуші ұлпа
doc -> ДСҰ- ның Саудадағы техникалық кедергілер жөніндегі комитеті 2015 жылдың 1-30 қараша аралығында жарияланған хабарламалар тізімі
01e8 -> Защитим наших детей от наркотиков! Быстрый кайф – быстрая смерть! Что такое наркотики и наркомания


Достарыңызбен бөлісу:


©stom.tilimen.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет