Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру



Дата21.01.2018
өлшемі107.36 Kb.
түріСабақ
1-тоқсан

Оқу ісінің меңгерушісі:



Тақырыбы

Тіл және сөйлеу 1-5 жаттығу

Мақсаты

Тақырып туралы біледі,түсінеді.

Берілген тақырып бойынша өз ойынан сөйлемдер құрай алады. Алған білімін өмірде қолдана алады.



Күтілетін нәтиже

Сауатты жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды.

Қажетті құрал жабдықтар

Қазақ тілі оқулығы, дидактикалық материалдар, түрлі түсті маркерлер,плакат т.б

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру


«Әріптер әлемі» тренингі арқылы оқушыларды топтарға бөлу

Оқушылар алған әріптерінің ретіне қарай топқа бөлініп отырады.

Тұсаукесер


«Пирамидалық оқиға» стратегиясын қолдану. Сабақтың табыс кретерийлерін анықтау.

Бабаларымыздың тілді не үшін мұра етіп қалдырғысы келетінін білгім келеді?

Оқушылар берілген ресурстағы тапсырмаларды жеке орындайды.
Балалар жауап береді.

Негізгі бөлім

Мағынаны тану



Электронды оқулықты тыңдату.

Ойлануға түрткі сұрақтар.

-Сендер нені тыңдадыңыздар?

-Бүгінгі тақырып қалай аталады?

Дәптермен жұмыс

1,2,3,4-жаттығуларды орындау.



Электронды оқулықты тыңдап,тақырып қою.
Жаттығуды жеке ойланып,жұпта талқылап, топта орындайды.

Сергіту сәті

«Қарлығаш» биі

Оқушылар би билеп,

сергіп қалады.



Рефлексия


«Бір айналым сөйлесу» әдісі. 4-5 сөйлемнен тұратын мәтін құрастыру.

Торкөздерге тиісті сөздерді қою.



С

Ж

Қ

К




Әр топ суретке сай тақырып таңдап, сол туралы мәтін құрастырады.
Осы сөздерді қатыстырып,өз ойыңды айтып бер.

Бағалау

«Бағдаршам» әдісі




Үйге тапсырма

5-жаттығу 5 -бет

Күнделіктеріне жазады

Кері байланыс

«Бес саусақ»

Оқушылар алған әсерлерімен бөліседі

Оқу ісінің меңгерушісі:

Тақырыбы

Тіл және сөйлеу 6-10 жаттығу. Сөздік диктант

Мақсаты

Сөз байлығы,сөйлеу дағдылары жетіледі.

Күтілетін нәтиже

Көркем жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды.

Қажетті құрал жабдықтар

Топтастыру,кестелер,плакаттар.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Психологиялық дайындық


Әсем гүлдей сүйкімді біз баламыз,

Алдыменен сәлем беріп аламыз.

Озық оймен,ынта-жігер,талаппен,

Білім нәрін бойға жинап аламыз.

Әр түрлі мағынада өлең шумақтарын оқыту.


Оқушылар тақпақты қосылып айтады.
Өлеңнің мағынасына қарай топтарға бөлінеді.

Тұсаукесер


«Қай әріпті жоғалттым» стратегиясын қолдану.

Оқушылар берілген ресурстағы тапсырмаларды жеке орындайды.

Негізгі бөлім

Мағынаны тану



Электронды оқулықты тыңдату.

Ойлануға түрткі сұрақтар.

-Сендер нені тыңдадыңыздар?

-Бүгінгі тақырып қалай аталады?

Топпен жұмыс

1-топ 6-жаттығу

2-топ 7-жаттығу

3-топ 8-жаттығу



Электронды оқулықты тыңдап,тақырып қою.
Жаттығуды жеке ойланып,жұпта талқылап, топта орындайды.

Сергіту сәті

Апан үшін күнде мен,

Отынға ағаш жарамын.

Су құямын гүлге де,

Дүкенге де барамын.

Сыпырамын үй ішін,

Жуа аяқ-табақты,

Жылай қалса бөпемді,

Жұбатамын ойнатып.



Оқушылар тақпақты айтып,

сергіп қалады. Қимылмен көрсетеді.



Рефлексия


Сөздік диктантын алу

«Тіл- адам сезіміне әсер етуші құрал» тақырыбында шаршы топ алдында сөйлеуге дайындал.



  • Жоспар құр.

  • Не сөйлейтініңді құрған жоспарыңа сәйкес ретте.

  • Сөйлейтін сөзіңді түсінікті, мәнерлі жеткізуге тырыс.

Берілген тапсырма барысында оқушылар өз белсенділктерін көрсетеді.

«Мақалдың жалғасын тап» ойыны.

Сөз сүйектен өседі...........

Ішімдегінің бәрі-тілімде....

Тіл тас жарады,............


Бағалау

«Бағдаршам» әдісі




Үйге тапсырма

10,9-жаттығу 7 -бет

Күнделіктеріне жазады

Кері байланыс

-Бүгінгі сабағымыздан біз нені үйрендік?

-Нені білдік?



Оқушылар алған әсерлерімен бөліседі

Оқу ісінің меңгерушісі:

Тақырыбы

Дыбыс және әріп 1-8 жаттығулар

Мақсаты

Оқушылардың шығармашылық мүмкіндіктерін дамыту. Жаңа білімді түсіндіру.

Күтілетін нәтиже

Сауатты жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды.

Қажетті құрал жабдықтар

Слайд, постер,фломастер, бағалау парағы, стикер.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

1кезең

Ұйымдастыру кезеңі




Психологиялық ахуал тудыру

«Жаңбыр» сергіту сәті


Жыл мезгілдері арқылы топқа бөлу

Оқушылар қол, саусақ, аяқ, білек жаттығулары арқылы жауған жаңбырды, ағаш бейнелерін көрсетеді.

Оқушылар «Көктем» және «Күз» болып екі топқа бөлінеді.



2-кезең

Білу

Жаңа тақырып




Тақырыпқа байланысты сөздер таратылады. Сөздермен жұмыс жасай отырып тақырыптың мағынасын ашу.

Оқушылар берілген ресурстағы тапсырмаларды жеке орындайды.

3-кезең

Түсіну

Оқулықпен жұмыс



1-топ Ережені түсіндіру

2-топ Мысал келтіру

Дәптермен жұмыс

Жаттығуларды орындау

1-жаттығу Көңіл-күй лебіздері мен олардың атауларын сәйкестендір.

2-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқы және жатқа жаз.

3-жаттығу

Мысалды түсініп оқы.

4,5,6,7-жаттығуларды жұптық жұмысқа бөліп беру.

Оқушылар «Түртіп алу стратегиясы» арқылы тақырыпты меңгереді. Түсінгендерімен бөліседі.


Кестені толтырады

Білемін

Білдім

Білгім келеді












Сергіту сәті

Музыкалық гимнастика

Бейнежазбаға қарап жасау.

4-кезең

Қолдану


Тапсырма

«Аквариум»

Балық аулау. Әр балықтың артында тапсырма жазылады.


Оқушылар бір-бірінен балық аулау арқылы тапсырма алады. Алдымен топта тапсырма алып талдайды. Топ өкілі қорғайды.

5-кезең

Талдау

Тсолнце 1апсырманы орында


Оқушылар тапсырма бойынша өз білгендерін жазады.



6-кезең

Жинақтау

«Бес жолды өлең» әдісі арқылы өлең құрастыру

1) Зат есім 1сөз

2) Сын есім 2 сөз

3) Етістік 3 сөз

4) Сөз тіркесі

5) Зат есімге мәндес сөз



«Синквейн» әдісі.

Оқушылар постерге бес жолды өлең жазады.



Үйге тапсырма

8-жаттығу 11 -бет

Күнделіктеріне жазады

Оқу ісінің меңгерушісі:


Сабақтың тақырыбы:

Дыбыс және әріп жаттығу 1-10

Жалпы мақсаты

Фонетика әлеміне саяхат. Жаңа білімді түсіндіру.
Табиғатты аялап, қорғауға тәрбиелеу.

Күтетін нәтиже

Сөйлем,сөз түрлерін ажырата білу.

Түрлеріне сәйкес сөйлем құру



Сабаққа керекті құралдар

Суреттер, интерактивті тақта, презентация ,тірек - сызба, оқулық,стикерлер, смайлктер


Тапсырмалар


Топтық жұмыс

  1. Кластер құру

  2. Венн диагаммасын жасау

  3. Жұптық жұмыс

  1. Шығармашылық жұмыс

  2. Тест

Ұйымдастыру кезеңі

Топқа бөліну

Сәлеметсіздер ме, балалар! Психологиялық көңіл-күй. Шаттық шеңбері

Әр халықтың амандасуымен бастау

Бүгінгі біздің сабағымыз ерекше. Біз бүгін топпен жұмыс жасаймыз. Топқа бөлу.

Гүлдердің түрлерімен

Бағалау парағының критерийлерін үлестіру. Әр топтан спикерлер тағайындау


Үй тапсырмасын сұрау

Өткен сабақта не өттік?

Сұрақ – жауап арқылы тексеру



Жаңа сабақ


Ребус құру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын шығару.

Тақырып туралы таныстырылым тамашалу



Топтық тапсырма

Кластер құру

Мысалы:


  1. топқа 1-жаттығу

  2. топқа 2-жаттығу

  3. жаттығуды тақтада орындау.

овал 1631овал 1637овал 1639овал 1641овал 1642овал 1643

овал 1644
Бағалау: қол шапалақ


Жұптық тапсырма


Жаттығу орындау. «Ой толғаныс»

Венн диаграмма



овал 9овал 10овал 11

«Бармақ» арқылы бағалау



Сергіту сәті

Жаттығу жасау.

Шығармашылыққа тапсырма


4,5,6,7,8- жаттығуды орындау

Тақырып бойынша постер жасау.

Жұппен бір-біріне айтып беру

Шапалақ арқылы бағалау



Кері байланыс

Тест арқылы алған білімдерін тексеру

Бүгінгі сабақтан алған әсерлері көңіл-күйлерін смайликтер арқылы тексеру 2 жұлдыз, 1 тілекпен бағалап отыру



Бағалау парағын қорытындылау

Белгіленген критерий бойынша оқушыларды әр топтың спикерлері бағалау

Үйге тапсырма

9,10–жаттығу. Ережені жаттау 15-бетте

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Жеке оқушымен жұмыс дәптері
attachment -> Сыныбы: 8-сынып Тақырыбы: Қалқанша бездің құрылысы мен қызметі Мақсаты
attachment -> 1. Ішкі секреция бездерінен бөлінетін сұйықтық Гормондар
attachment -> Тақырыбы: Зиянды әдеттен сақтан Мақсаты: а білімділігі
attachment -> Сабақтың тақырыбы: Ас қорыту жүйесі
attachment -> 14 орта мектеп биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауре Конакбаевна Тамақтану гигиенасы. Асқазан-ішек ауруларының алдын алу. Сабақтың мақсаты
attachment -> Кездесуі қолданылуы
attachment -> Республикалық «Инновациялық педогогикалық идеялар фестивалі» конкурсының аудандық кезеңіне сұраныс


Достарыңызбен бөлісу:


©stom.tilimen.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет