Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі



жүктеу 17.74 Kb.
Дата14.07.2017
өлшемі17.74 Kb.
түріСабақ
Мақсаты: екінші ондық сандарының оқылуымен және жазылымен                                                таныстыру, 20 көлеміндегі реттік санауды бекіту;

                     балалардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту,жазуға қолдарын жаттықтыру;

                    табиғатқа деген аяушылық сезіммен қамқорлыққа тәрбиелеу.

 

Түрі:           ойын-сабақ

 

Көрнекілік:кеспе сандар, суреттер, \геометриялық фигуралар, жеке парақшалар.

 

                    Сабақ барысы:



 

Ұйымдастыру кезеңі.

 

                    Балалар, бүгін біз өткен жаңа тақырыпты жалғастырамыз.



-         1-ден 20-ға дейін тура санау.

-         20-дан 1-ге дейін кері санау.

-         1-ден 20-ға дейін бір саннан аттай отырып тура санау.

-         Сандардың көршілерін атау.



Жарайсыңдар, үй жұмысын жақсы орындап келген екенсіндер.

Енді біз математика әлеміне саяхатқапойызбен  шығамыз.

Ал пойызға міну үшін билет сатып алу керек. Үстел үстінде

шығаратын есептер жатыр ,жауаптары вагон нөмірі болады.

 

І-ші бекетте бізді Мақтақыз қарсы алады. Ол әшекей бұймдарды жақсы көреді екен. Балалар сендер қыздар тағатын қандай  әшекей бұйымдарды білесіңдер? (балалар жауабы). Мақтақыз моңшағын үзіп алған екен, сендер әрқайсыларың Мақтақызға  моншағын  түгендеп беріңдер (балалар моншақ жасайды).

 

ІІ-бекетте біз пойыз терезесінен құстарды көреміз.(балалар білетін құстарды атайды). Ал енді біз ұядағы құстарды қосу тәсілін қолданып санап алайық (есеп шығару).

 

ІІІ-бекетте бізді ертегілер әлемінен Алдаркөсе қарсы алады (балалар Алдаркөсені сипаттап береді). Ол бізге тапсырма дайындап қойыпты,  «фигураы тап» деген:



-Ол қызыл түсті, бұрыштары жоқ (дөнгелек)

-Үштен артық бұрышы бар фигураны аташаршы,     төртбұрыш)

-.жұмыртқа пішініне ұқсайтын фигураны ата(сопақша)

Дәптердегі тапсырма орындау. Заттар мен фигураларды сызықпен қосу.

 

Сергіту сәті: Оң қолымда бес саусақ, сол қолымда бес саусақ.

                       Бесті беске қосқанда, болып шықты он саусақ.

                       Оң аяқта бес бармақ, сол аяқта бес бармақ.

                       Бесті беске қосқанда болып шықты он бармақ.

 

                  ІҮ-бекет: көркем жазу бекеті (дәптермен жұмыс)



 

                   Ү-бекет: сандарды салыстыру бекеті (парақшамен жұмыс).



 

                  ҮІ- бекет: жарысу (кім көп есеп шығарады).



 

Қортындылау: сабақта алған білімдерін пысықтау.    Балаларды                         мадақтау, бағалау.
: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Жеке оқушымен жұмыс дәптері
attachment -> Сыныбы: 8-сынып Тақырыбы: Қалқанша бездің құрылысы мен қызметі Мақсаты
attachment -> 1. Ішкі секреция бездерінен бөлінетін сұйықтық Гормондар
attachment -> Тақырыбы: Зиянды әдеттен сақтан Мақсаты: а білімділігі
attachment -> Сабақтың тақырыбы: Ас қорыту жүйесі
attachment -> 14 орта мектеп биология пәні мұғалімі Жолдасбаева Зауре Конакбаевна Тамақтану гигиенасы. Асқазан-ішек ауруларының алдын алу. Сабақтың мақсаты
attachment -> Кездесуі қолданылуы
attachment -> Республикалық «Инновациялық педогогикалық идеялар фестивалі» конкурсының аудандық кезеңіне сұраныс




©stom.tilimen.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет