Сабақ: Қазақ тілі Мектеп: «Ж. Молдағалиев атындағы мдшо бар орта мектеп Қожбан бастауыш мектебімен»



жүктеу 59.72 Kb.
Дата27.04.2018
өлшемі59.72 Kb.
түріСабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Бөлімі

9- бөлім Аспан әлемі құпиялары

Сабақ тақырыбы:

Сырлы да сиқырлы аспан әлемі

Сабақ: Қазақ тілі


Мектеп: «Ж.Молдағалиев атындағы МДШО бар орта мектеп Қожбан бастауыш мектебімен» КММ

Күні:

Мұғалім есімі: Нүсіпқожанова Н.Н

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т/А5.3 Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну негізгі және қосымша ақпаратты анықтау.

О.5.1. Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау

Ж.5.5 Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу.

Ә.Т.Н 5.4.4Сан есімнің мағыналық түрін ажырата білу,сан есімді зат есім орнына қолдана білу.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Мәтінді мәнерлеп оқи алады, мазмұнын түсінеді,негізгі және қосымша ақпаратты анықтай алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Мәтінді оқып, мазмұнын түсіне алады,негізгі және қосымша ақпараттарды пайдалана отырып, жинақы мәтін жаза алады.

Кейбір оқушылар:

Мәтін мазмұны бойынша ақпараттарды саралай алады, жинақы мәтін жазуда сан есімді зат есім орнына қолдана алады

Тілдік мақсат

Оқушылар: Сырлы да сиқырлы аспан әлемі жайлы мәтінді түсініп, талдай алады.Өз пікірлеріне мәтіннің негізгі ақпараттарын қосып, мәтін жазуда сан есімді зат есім орнына қолданып мәтін жаза алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Қиял легі, інжулі өңір, күмбез көкке, Тәбәрак

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Өзін- өзі тану,сиқырлы да сырлы аспан денелерін білу.

Бағалау критерийлері


Оқушылар мәтіннің мазмұнын түсінуде негізгі және қосымша ақпаратты ажыратып, сырлы да сиқырлы әлем жайлы мағлұматтарды талдай алады.

Құндылықтарға баулу

Өзін- өзі тану, аспан әлемінің сырлы да сиқырлы құпияларын тани білу.

Пәнаралық байланыс




Жаратылыстану,әдебиет




Алдыңғы оқу

Жұлдыздар туралы мәлімет жинау

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Ресурстар

Басы


5 минут


Психологиялық ахуал

Шаттық шеңберін құру

Балалар, аяулы алақандарымыз арқылы жүрегіміздің жылуын сезініп, үйренген қандай тамаша!

Осы тамаша сезіммен «Тілек гүлі»арқылы оқушылар бір- біріне тілек айтады.


Аспан денелері арқылы топ бөлінеді.

Күн Ай Жұлдыз



Мұғалімге арналған нұсқаулық 4дағдыға байланысты әдіс-тәсілдер


Түрлі қағаздар

Аспан денелерінің суреті


Ортасы

35 минут



1-тапсырма /Жұптық жұмыс/ «Серпілген сауал» әдісі

1.«Аспан денелері» дегенді қалай түсінесің?

2.Аспандағы қай жұлдыздың атын білесің? Олар неге солай аталады?

3. «Менің жұлдызым жоғары» деген сөз қай кезде айтылады?Оның себебі неде?



4. «Жұлдыз жорамалға» сенесің бе? Неге?

5.Аспанға қарап ауа райын , тіршілік жайын қамдаған бабаларымыздың даналығы туралы не білесің?



Кері байланыс «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушыларды бағалау



2-тапсырма «Уақыт тізбегі» әдісі/ топпен жұмыс/

  1. Өлеңді мәнерлеп оқыңдар

2.Өлеңді ой бөліктеріне бөліңдер, ой бөліктеріне

тақырып қойыңдар.

3.Әр бөлікті тізбектей жазыңдар, уақыт тізбегіне салыңдар

4.Өлеңде айттылған ойды қысқаша тұжырымдап жазыңдар.








Кері байланыс Смайликтермен бағалау.


3- тапсырма «Ара» әдісі арқылы / жеке жұмыс/

1.Мәтіндегі қызыл сызықтың екі жиегін ғана оқы

2.Мәтіннің ішінен сан есімдерді тауып, құрамына қарай талда

3.Жасалу жолдарын түсіндір.

4.Мәтін мазмұны бойынша «Жұлдызшылық қасиет» тақырыбында шағын мәтін құрап жаз.


АКТ Дискриптор- лар

Соңы


Бағалау

5минут



Кесте


Қосымша ақпарат Қасиетті «Құран» кітабынан «Тәбәрак» сүресін дереккөздерінен оқу

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай бағалайсыз?
Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түсіндіресіз?


1.Жалпы оқушы жасаған әрбір жұмысты ескерусіз қалдырмаймын

2. Әр тапсырмадан кейін кері байланыс орнатамын.

3.Тапсырма мен дескрипторды 4 деңгейде құру арқылы, оқушының деңгейін бағалаймын.


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма?


Бүгін оқушылар не үйренді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары

тиімді болды ма?


Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?





Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе? (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:


Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:



Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болу мүмкін қандай ақпарат білдім?




: wp-content -> uploads -> lessons
lessons -> Тело большинства моллюсков покрыто раковиной, образованной в результате накопления извести в поверхностных слоях кутикулы
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Лейкоциттер, олардың құрылысы мен қызметі. Сабақтың мақсаты
lessons -> 1 тақырып: Молекулалық биология пәніне кіріспе «Молекулалық биология»
lessons -> Ақуыздар. Ақуыздардың қызметтері. Ақуыздардың аминқышқылдық құрылымы
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Қанайналым мүшелері. Жүрек
lessons -> Оқушылардың витаминдер туралы білімін толықтыру, дамыту. Оқушылардың витаминдер туралы білімін толықтыру, дамыту
lessons -> Сабақтың мақсаты Танымдық: Көз қызметі, оның бұзылуы, көз гигиенасы туралы оқушыларға түсінік беру
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Қазақтың ұлттық тағамдары. Сабақтың мақсаты
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Жасушадағы зат және энергия алмасу. Атф синтезі
lessons -> Тақырыбы: Мінез-адам көрсеткіші Сыныбы: 5 сынып Мақсаты




©stom.tilimen.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет