Буитова Назира Базиловна



жүктеу 44.56 Kb.
Дата21.01.2018
өлшемі44.56 Kb.
Буитова Назира Базиловна, c:\users\1\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\img-20180111-wa0002.jpg

№ 104 жалпы білім беретін мектептің

биология пәнінің мұғалімі,

Алматы қаласы, Әуезов ауданы




Сабақтың тақырыбы

Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі түсініктері. Өсімдіктер және жануарлар жасушаларын салыстыру. Жарық микроскобынан көрінетін жасуша құрылымдары: пластидтер, вакуоль, ядро, цитоплазма, жасушалық мембарана, жасушалық қабырға

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме)

7.4.2.1. жасуша, ұлпа, мүше, мүше мүшелер жүйесі туралы түсініктер қалыптасады.

7.4.2.2. жануарлар және өсімдіктер жасушаларын ажырату.


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар

Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі туралы біледі.

Оқушылардың басым бөлігі

Өсімдік және жануар жасушалары туралы біледі.

Кейбір оқушылар

Жасуша құрылымдарын қызметін түсіндіре алады;

Көрнекіліктерге сүйене отырып көрсетіп бере алады.



Бағалау критерийі

  • Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесін айта алады;

  • Өсімдік және жануар жасушаларын ажырата алады;

  • Жасуша құрылымдарын атай алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

- Пікірталас, диалогке тарту немесе талдау арқылы, салыстыру, зерделеу қабілеттерін дамыта отырып, өз білімін нәтижелі пайдалана білуге ынталанады

Негізгі топтар мен тіркестер

Ядро, вакуоль, цитоплазма, пластид, гликоген, жасұнық, крахмал, жасушалық мембрана

Сыныптағы диалог

Талқылауға арналған тапсырмалар

Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесін салыстырмалы түрде айта аласыз ба ?

Жануар және өсімдік жасушасын салыстырып бере аласыз ба ?

Жасуша құрылымдарын атап беріңіз



Құндылықтарға баулу

Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген эконамикалық өсу бағытын негізге ала отырып «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идея қағидалары қалыптасады.

Пәнаралық байланыс

Химия, физика

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал. Сыныпты топқа бөлу. Суреттер бойынша 4 топқа бөлінеміз

https://ds02.infourok.ru/uploads/ex/099e/0000a5dd-c30ed8a9/hello_html_m6680261f.png «Жасуша»,

« Ұлпа»

http://tilimen.org/sillabus-aza-tili-peni-bojinsha-kodi-krya-1104/71_html_461359b1.png « Мүше»,

https://fs00.infourok.ru/images/doc/239/181424/1/hello_html_m17b44b91.png « Мүшелер жүйесі»






Сабақтың ортасы

1. Оқулықпен жұмыс

Әрбір топ өз жұмысын постер бойынша қорғайды

Бағалау критерийі

• Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі ұғымдарын, түрлерін және атқаратын қызметтерін анықтайды.

1. Ұғымдарға анықтама беріңіз

Жасуша дегеніміз не? Құрылысын талдап, өсімдік және жануар жасушасын талдаңыз

2.Ұлпа дегеніміз не? Түрлерін және атқаратын қызметін салыстырыңыз

3.Мүше дегеніміз не?

4.Атқаратын қызметіне қарай мүшелір жүйесіне мысал келтіріңіздер

Дескриптор: жасуша, ұлпа, мүше ұғымдарына

анықтама береді

атқаратын қызметіне қарай мүшелер

жүйесін анықтайды

2.Көрнекілік әдісі

Ә) Сурет бойынша жасушаның құрлысын талдап, органойдтарын көрсет
https://ds02.infourok.ru/uploads/ex/099e/0000a5dd-c30ed8a9/hello_html_m6680261f.png

Кім көп біледі ?

Төмендегі суретті пайдаланып, жасушалар түрін анықтаңыз, салыстырыңыз.

А) Адасқан ұлпалар








Б) Модельдеу әдісі (пәндік)

Мені таны ( ойын) ( муляждармен, кестемен жұмыс)



http://tilimen.org/sillabus-aza-tili-peni-bojinsha-kodi-krya-1104/71_html_461359b1.pnghttp://www.medipex.co.uk/uploads/commercial%20opps/stomach.jpghttps://medtravel.ru/netcat_files/image/thuc-pham-co-the-tai-tao-te-bao-gan.jpg
http://900igr.net/datai/biologija/urok-pischevarenie/0022-074-kishechnik.jpghttps://im0-tub-kz.yandex.net/i?id=058ac4b698ba37234c21df0db9b1a2da-l&n=13https://ds02.infourok.ru/uploads/ex/0591/000410b8-9b33c78f/hello_html_44c01664.png

В) Мүшелер жүйесін құрастырыңыз (аппликациямен жұмыс)



https://fs00.infourok.ru/images/doc/239/181424/1/hello_html_m17b44b91.png

Кім жылдам? (кері байланыс)



Спиральді білім беру бағдарламасы бойынша

Суреттерді қарастырыңыз: тіршілік деңгейін қарапайымнан бастап, күрделену ретін жазыңыз



А

В

С

Д

Е
















5 -----

4 -----


3 ------

2------


1 -----

Оқулық, интерактивті тақта,муляж, кестелер

Рефлексия


картинки по запросу кері байланыс түрлері









©stom.tilimen.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет