Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етiлген



жүктеу 396.18 Kb.
бет1/2
Дата02.07.2017
өлшемі396.18 Kb.
  1   2

Қазақстан Республикасында
пайдалануға рұқсат етiлген
Селекциялық жетiстiктерiнiң
мемлекеттiк тiзiлiмi
1-қосымша

Приложение 1
к Государственному реестру селекционных достижений,
допущенных к использованию в Республике Казахстан




Қазақстан Республикасы бойынша күштi бидай сорттарының және дәндi, жармалық және дәндi-бұршақты дақылдардың аса құнды сорттарының, күнбағыстың жоғары майлы сорттары мен будандарының, рапстың эруксiз және төменглюкозинолатты сорттарының тiзiмi

(Список сортов сильной пшеницы и наиболее ценных сортов зерновых,
крупяных, зернобобовых культур, высокомасличных сортов и
гибридов подсолнечника, безэруковых и низкоглюкозинолатных
сортов рапса)

Күштi бидай сорттары (Сорта сильной пшеницы)
Күздiк бидай (Озимая пшеница)


1. Безостая 1

5. Одесская 120

2. Богарная 56

6. Прикумская 36

3. Лютесценс 72

7. Стекловидная 24

4. Мироновская 80 

8. Карасай


Жаздық бидай (Яровая пшеница)


1. Акмола 2

20. Лютесценс 90


2. Астана

21. Омская 18


3. Волгоуральская

22. Омская 19


4. Ертис 97

23. Омская 24

5. Казахстанская 4

24. Омская 28

6. Казахстанская раннеспелая

25. Омская 29


7. Памяти Азиева

26. Омская 30


8. Павлодарская 93

27. Омская 20


9. Казахстанская 15

28. Росинка 3


10. Казахстанская 17

29. Саратовская 29


11. Казахстанская 19

30. Саратовская 42


12. Казахстанская 25

31. Саратовская 55


13. Карабалыкская 90

32. Светланка


14. Карабалыкская 92

33. Целинная 24


15. Карагандинская 22

34. Целинная 26


16. Карагандинская 70

35. Целинная 3 С

17. Кутулукская

36. Целинная юбилейная


18. Любава

37. Эритроспермум 35

19. Лютесценс 32

38. Омская 38






Сапасы жағынан ең құнды сорттар

(Сорта наиболее ценные по качеству)

Күздiк бидай (Озимая пшеница)


1. Актерекская

8. Наз

2. Алмалы

9. Майра

3. Алия

10. Сапалы

4. Булава

11. Южная 12

5. Жетысу

12. Эритроспермум 350

6. Интенсивная

13. Расад

7. Красноводопадская 210

14. Фараби




15. Мереке 70


Жаздық бидай (Яровая пшеница)


1. Арай

12. Ульбинка 25

2. Авангард

13. Секе

3. Алем

14. Степная 2

4. Актобе 39

15. Саратовская 70

5. Астана 2

16. Омская 35

6. Альбидум 31

17. Омская 36

7. Байтерек

18. Целина 50

8. Вера

19. Степная 50

9. Интенсивная

20. Ляззат

10. Казахстанская 10

21. Северянка

11. Надежда

22. Степная 60


Сұлы (Овес)


1. Битик

4. Мирный

2. Иртыш 15

5. Скакун

3. Льговский 82

6. Аламан

         

Тары (Просо)


1. Саратовское 3

4. Уральское 109

2. Саратовское 6

5. Саратовское 10

3. Старт

6. Шортандинское 7


Қарақұмық (Гречиха)


1. Богатырь

2. Крупинка

3. Сумчанка

4. Шортандинская 2

5. Шортандинская крупнозерная


Күрiш (Рис)


1. Авангард                         

4. Маржан

2. Каракалпакстан                   

5. Солнечный

3. Кубань 3                 

6. Узрос 7-13

Күрiштiң ұзын дәндi сорттары (Длинозерные сорта риса)


1. Лазурный

2. Алтынай


Күрiштiң глютинозды сорттары (Глютинозные сорта риса)


1. Казветта

Бұршақ (Горох)


1. Неосыпающийся 1

4. Омский неосыпающийся

2. Таловец 55                       

5. Шал

3. Усач Казахстанский871                    




Анқа (Нут)


1. Волгоградский 10

2. Камила 1255

3. Юбилейный


Жармалы арпа (Ячмень крупяного направления)


1. Донецкий 9

7. Сауле

2. Карабалыкский 150

8. Целинный 30

3. Кедр

9. Целинный 91

4. Карагандинский 5

10. Целинный 2005

5. Медикум 85

11. Сабир

6. Омский 87

12. Саша


Сыра қайнататын арпа (Ячмень пивоваренного направления)


1. Арна                      

13. Беатрикс

2. Асем                      

14. Ксанаду

3. Амулет                    

15. КазСуффле-1

4. Компакт                   

16. Кангу

5. Малц                      

17. Скарпия

6. Одесский 100              

18. Овертюр

7. Себастьян                 

19. Саншайн

8. Скарлетт                  

20. Травелер

9. Сильфида

21. Одиссей

10. Гетьман

22. Квенч

11. Нектария

23. Заломе

12. Ворсинский





Рапстың эруксiз (0-типтi) және төменглюкозинолатты

(00-типтi) сорттары

(Безэруковые (0 – типа) и низкоглюкозинолатные (00-типа) сорта рапса)

Жаздық рапс/ Рапс яровой


1. Золотонивский – 00 типа

15. RG 40301 – 00 типа

2. Кавиар – 00 типа

16. Смилла – 00 типа

3. Герос – 00 типа

17. Макро – 00 типа

4. Хантер – 00 типа

18. Доктрин – 00 типа

5. Траппер – 00 типа

19. Клеопатра – 00 типа

6. Лизора – 00 типа

20. Майлы дән – 00 типа

7. Абилити – 00 типа

22. Проксимо – 00 типа

8. Калибр – 00 типа

23. ПР 46Х75 – 00 типа

9. Мобиль CL – 00 типа

24. Шалқар 39 – 00 типа

10. Солар CL – 00 типа

25. Билдер – 00 типа

11. Озорно – 00 типа

26. Клайд КЛ – 00 типа

12. ПР 45 Х 73 – 00 типа

27. Клик КЛ – 00 типа

13. Сальса CL – 00 типа

28. ЛипКар 2014 – 00 типа

14. Миракел – 00 типа

29. 5 EN 0006 – 00 типа

Күздiк рапс (Рапс озимый)

1. Иванна – 00-типтi

2. Проминь – 0-типтi

3. Хаммер - 00-типтi

Күнбағыстың жоғары майлы сорттары мен будандары (Высокомасличные сорта и гибриды подсолнечника)

Сорттар (Сорта)

1. Восход

2. Заря

3. Скороспелый 87

4. Казахстанский 1

Будандар (Гибриды)


1. Восточный

8. Брио

2. Арена ПР

9. Санай

3. Ислеро

10. Джази

4. Сибирский 91

11. Роки

5. Казахстанский 341

12. ПР 62А91

6. Казахстанский 3124

13. НК Делфи

7. Солнечный 20

14. PR63A62


Күнбағыстың кондитерлiк сорттары

(Кондитерские сорта подсолнечника)

1.СПК (Кондитерский)



Қазақстан Республикасында
пайдалануға рұқсат етiлген
Селекциялық жетiстiктерiнiң
мемлекеттiк тiзiлiмi
2-қосымша

Приложение 2
к Государственному реестру
селекционных достижений, допущенных к использованию
в Республике Казахстан



Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етiлген Селекциялық жетiстiктерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiндегi әкiмшiлiк

облыстардың реттік нөмiрлерi

(Порядковые номера административных областей в Государственном
реестре селекционных достижений, допущенных

к использованию в Республике Казахстан)

Облыстардың атауы/ Наименование области

Әкiмшiлiк облыстардың рет нөмiрлерi/ Порядковые номера административных областей

Ақмола (Акмолинская)

1

Ақтөбе (Актюбинская)

2

Алматы (Алматинская)

3

Атырау (Атырауская)

4

Шығыс Қазақстан

(Восточно-Казахстанская)



5

Жамбыл (Жамбылская)

6

Батыс Қазақстан

(Западно-Казахстанская)



7

Қарағанды (Карагандинская)

8

Қызылорда (Кызылординская)

9

Қостанай (Костанайская)

10

Маңғыстау (Мангистауская)

11

Павлодар (Павлодарская)

12

Солтүстiк Қазақстан

(Северо-Казахстанская)



13

Оңтүстiк Қазақстан

(Южно-Казахстанская)



14





Қазақстан Республикасында
пайдалануға рұқсат етiлген
Селекциялық жетiстiктерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмi
3-қосымша

Приложение 3
к Государственному реестру
селекционных достижений,
допущенных к использованию
в Республике Казахстан



Оригинатордың нөмiрi мен атауы

(Номер и наименование оригинатора)
1. Оригинатор тiркелмеген / Оригинатор не зарегистрирован
2. С.Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттiк агротехникалық университетi/ Казахский государственный агротехнический университет им. С.Сейфуллина
3. Ақтөбе азықтық және жайылым тәжiрибе стансасы / Актюбинская опытная станция кормов и пастбищ
4. Ақтөбе ауыл шаруашылық тәжiрибе стансасы / Актюбинская сельскохозяйственная опытная станция
5. Алматы жабық жердегi МСУ / Алматинский ГСУ закрытого грунта

6. Алматы мемлекеттiк университетi / Алматинский государственный университет


7. ҚР АШМ Балқаш тәжiрибе алқабы / Балхашское опытное поле МСХ РК
8. Шығыс Қазақстан АШ ҒЗИ / Восточно-Казахстанский НИИСХ
9. ҚР ҒА бас Ботаника бағы / Главный Ботанический сад АН РК
10. Оңтүстiк Батыс ауыл шаруашылығы ҒӨО Мақта шаруашылығы ҒЗИ / НИИ хлопководства, Юго-Западного НПЦ сельского хозяйства
11. "Зыряновское" ТӨШ Мемлекеттiк қазыналық мекемесi / Государственное казенное предприятие ОПХ "Зыряновское"
12. "Масличные культуры" ТӨШ Мемлекеттiк қазыналық мекемесi / Государственное казенное предприятие ОПХ "Масличные культуры"
13. Жезқазған ауыл шаруашылық тәжiрибе стансасы / Жезказганская сельскохозяйственная опытная станция
14. Алматы облысы Iле кешендi сортучаскесi / Илийский комплексный сортоучасток Алматинской области
15. ҚР ҒА ботаника және фитоиндродукция институты / Институт ботаники и фитоинтродукции растений АН РК
16. ҚР ҒБМ ҒК ҚР ҰБО Өсiмдiктер биологиясы және биотехнологиясы институты ЕМК / ДГП Институт биологии и биотехнологии растений НЦБ РК КН МОН РК
17. БДӨИ Қазақ өңiрлiк тәжiрибе стансасы / Казахская зональная опытная станция ВИЛР
18. "Қазақ егiншiлiк және өсiмдiк шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС / ТОО "Казахский научно-исследовательский институт земледелия и растениеводства"

19. ҚР АШМ А.И. Бараев атындағы астық шаруашылығы ҒӨО / НПЦ зернового хозяйства им. А.И. Бараева МСХ РК


20. ҚР АШМ Оңтүстiк Батыс ауыл шаруашылығы ҒӨО/ Юго-Западный НПЦ сельского хозяйства МСХ РК
21. Қазақ картоп және көкөніс шаруашылығы ҒЗИ ЖШС/ ТОО «Казахский НИИ картофелеводства и овощеводства»
22. ҚР АШМ малшаруашылығы және малдәрiгерлiк ҒЗО/ НПЦ животноводства и ветеринарии МСХ РК
23. Тамақ және қайта өңдеу ҒӨО Жемiс шаруашылығы және жүзiм шаруашылығы ҒЗИ / Казахский НИИ плодоводства и виноградарства филиал НПЦ пищевой и перерабатывающей промышленности
24. Қарабалық ауыл шаруашылық тәжiрибе стансасы / Карабалыкская сельскохозяйственная опытная станция
25. Қарағанды көкөнiс МСУ / Карагандинский овощной ГСУ
26. ҚазЕҒЗИ Қаратал тәжiрибе алқабы / Каратальское опытное поле КазНИИЗ
27. А. Бараев атындағы астық шаруашылығы ҒӨО Көкшетау филиалы / Кокшетауский филиал НПЦ зернового хозяйства им. А.Бараева
28. Ауыл шаруашылық Солтүстiк Батыс ҒЗО/ Северо-Западный НПЦ сельского хозяйства
29. Красноводопад селекциялық тәжiрибе стансасы/ Красноводопадская селекционная опытная станция
30. Павлодар АШҒЗИ / Павлодарский НИИСХ
31. "Қазақ күрiш шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС (ТОО «Казахский научно-исследовательский институт рисоводства им. И.Жахаева»/ ТОО "Казахский научно-исследовательский институт рисоводства им. И.Жахаева"
32. Алматы облысының Пригородный көкөнiс-сүт кеңшары/ Пригородный овоще-молочный совхоз Алматинской области
33. Рузаев ауыл шаруашылық тәжiрибе стансасы/ Рузаевская сельскохозяйственная опытная станция
34. Солтүстiк Қазақстан ауыл шаруашылық тәжiрибе стансасы/ Северо-Казахстанская сельскохозяйственная опытная станция
35. ШҚ АШҒЗИ Семей филиалы/ Семипалатинский филиал ВК НИИСХ
36. Алматы облысының "Алматинский" кеңшары/ Совхоз "Алматинский" Алматинской области
37. Алматы облысының Томаровский атындағы кеңшары/ Совхоз им. Томаровского Алматинской области
38. Талгар ауыл шаруашылық техникумы, Алматы облысы/ Талгарский сельхоз.техникум, Алматинская область
39. Егiншiлiк және өсiмдiк шаруашылығы ҒӨО Талдықорған филиалы/ Талдыкорганский филиал НПЦ земледелия и растениеводства
40. Орал ауыл шаруашылық тәжiрибе стансасы/ Уральская сельскохозяйственная опытная станция

41. СО РАН цитология және генетика институтының Усть-Каменогорск тiрек пунктi/ Усть-Каменогорский опорный пункт института цитологии и генетики СО РАН


 42. Целиноград мем. а.-ш. Тәжiрибе стансасы/ Целиноградская гос. с.-х. опытная станция
 43. Өсiмдiк шаруашылығы және селекция Қарағанды ҒЗИ/ Карагандинский НИИ растениеводства и селекции
 44. Алматы облысының Шелек темекi мемсортучаскесi/ Чиликский табачный госсортоучасток Алматинской области
 45. ҚР АШМ Ауыл шаруашылық Оңтүстiк Батыс ҒӨО/ Юго-Западный НПЦ сельского хозяйства МСХ РК
 46. Адыгей АШҒЗИ/ Адыгейский НИИСХ
 47. А.-ш. дақылдарының Алтай егiншiлiк және селекция ҒЗИ/ Алтайский НИИ земледелия и селекции с.-х. культур
48. ВНИИМК Армавир тәжiрибе стансасы/ Армавирская опытная станции ВНИИМК
49. М.А. Лисавенко атындағы Сiбiр СҒЗИ Бакчар тiрек пунктi/ Бакчарский опорный пункт НИИС Сибири им. М.А. Лисавенко
50. Башқұрт мал шаруашылығы және мал азығын өндiру ҒЗПТИ/ Башкирский НИПТИ животноводства и кормопроизводства
51. Башқұрт ауыл шаруашылық ҒЗИ/ Башкирский НИИ сельского хозяйства
52. Башқұрт дала дақылдарының егiншiлiгi және селекциясы ҒЗИ/ Башкирский НИИ земледелия и селекции полевых культур
53. Белгород ВНИИМК тәжiрибе стансасы/ Белгородская опытная станция ВНИИМК
54. Бирючекут көкөнiс селекц.-тәжiрибе стансасы/ Бирючекутская овощная селекционно-опытная станция
55. Нижегород Мемуниверситетiнiң ботаника бағы/ Ботанический сад Нижегородского Госуниверситета
56. Бурят АШҒЗИ/ Бурятский НИИСХ
57. Быков бақша селекциялық тәжiрибе стансасы/ Быковская бахчевая селекционная опытная станция

58. И.В. Мичурин атындағы жемiстi өсiмдiктердiң генетикасы және селекциясы БҒЗИ/ ВНИИ генетики и селекции плодовых растений им. И.В. Мичурина


59. Дәндi бұршақ және жармалық дақылдардың БҒЗИ/ ВНИИ зернобобовых и крупяных культур
60. Картоп шаруашылығы бүкiл одақтық ғылыми-зерттеу институты/ ВНИИ картофельного хозяйства
61. Жүгерi БҒЗИ (Ставрополь қ.)/ ВНИИ кукурузы (г. Ставрополь)
62. Дәрiлiк өсiмдiктер БҒЗИ/ ВНИИ лекарственных и ароматических растений

63. Етке бағытталған мал шаруашылығы БҒЗИ/ ВНИИ мясного скотоводства


64. В.С. Пустовойт атындағы майлы дақылдар БҒЗИ/ ВНИИ масличных культур им. В.С. Пустовойта
65. Көкөнiс БҒЗИ/ ВНИИ овощеводства

66. Суармалы көкөнiс және бақша шаруашылығы БҒЗИ/ ВНИИ орошаемого овощеводства и бахчеводства

67. Н.И. Вавилов атындағы өсiмдiк шаруашылығы БҒЗИ/ ВНИИ растениеводства им. Н.И. Вавилова
68. Күрiш БҒЗИ/ ВНИИ риса
69. И.В. Мичурин атындағы БҒЗИ/ ВНИИ садоводства им. И.В. Мичурина
70. А.Л. Мазлумов атындағы қант қызылшасы және қант БҒЗИ/ ВНИИ сахарной свеклы и сахара им. А.Л. Мазлумова

71. Көкөнiс дақылдарының селекциясы және тұқым шаруашылығы БҒЗИ/ ВНИИ селекции и семеноводства овощных культур

72. Жемiс сүйектi дақылдардың селекциясы БҒЗИ (Орел қ.)/ ВНИИ селекции плодовых культур (г.Орел)
73. Құмай жүгерi дақылдарының селекциясы және тұқым шаруашылығы БҒЗИ/ ВНИИ селекции и семеноводства сорговых культур

74. Қытай бұршағы БҒЗИ/ ВНИИ сои


75. БҒЗИ Волгоград тәжiрибе стансасы/ Волгоградская опытная станция ВНИИР
76. Волгоград Мемлекеттiк ауыл шаруашылық академиясы/ Волгоградская Государственная сельскохозяйственная академия
77. Воронеж көкөнiс тәжiрибе стансасы/ Воронежская овощная опытная станция
78. Бүкiл Ресей селекция-технологиялық бақ және көшет өсiру институты/ Всероссийский селекционно-технологический институт садоводства и питомниководства
79. Н.В. Цицин атындағы РҒА Бас Ботаника бағы/ Главный Ботанический сад РАН им. Н.В.Цицина

80. БҒЗИ Қиыр шығыс тәжiрибе стансасы/ Дальневосточная опытная станция ВНИИР


81. БМДҒЗИ Дон тәжiрибе стансасы/ Донская опытная станция ВНИИМК
82. Дон аймақтық АШҒЗИ/ Донской зональный НИИСХ
83. ДБ АШҒЗИ Дон селекциялық орталығы/ Донской селекционный центр ДЗНИИСХ
84. Дон АШИ/ Донской СХИ
85. Ершов суармалы егiншiлiк тәжiрибе стансасы/ Ершовская опытная станция орошаемого земледелия
86. Забайкал АШҒЗИ/ Забайкальский НИИСХ
87. Батыс Сiбiр көкөнiс-картоп тәжiрибе стансасы/ Западно-Сибирская овощекартофельная опытная станция
88. К.С. Скрябин атындағы гельминтология институты/ Институт гельминтологии им. К.С.Скрябина
89. РҒА Н.Н. Семенов атындағы химиялық физика институты/ Институт химической физики им. Н.Н. Семенова РАН
90. СО РҒА цитология және генетика институты/ Институт цитологии и генетики СО РАН
91. Омск облысының Исильский питомнигi/ Исильский питомник Омской области
92. Йыгеваск селекция стансасы/ Йыгеваская селекционная станция
93. Кабардино-Балкар мем. а.-ш. тәжiрибе стансасы/ Кабардино-Балкарская гос. с.-х. опытная станция
94. НИЗИСНП Кокинск бақ шаруашылығы жөнiндегi тiрек пунктi/ Кокинский опорный пункт по садоводству НИЗИСНП
95. Краснодарск көкөнiс және картоп шаруашылығы ҒЗИ/ Краснодарский НИИ овощного и картофельного хозяйства
96. П.П. Лукьяненко атындағы Краснодарск АШҒЗИ/ Краснодарский НИИСХ им. П.П. Лукьяненко
97. Оңтүстiк Шығыс Краснокутск селекциялық тәжiрибе стансасы/ Краснокутская селекционно-опытная станция НИИСХ Юго-Востока
98. Красноярск жемiс шаруашылығы тәжiрибе стансасы/ Красноярская опытная станция плодоводства
99. Красноярск АШҒЗИ/ Красноярский НИИСХ
100. Қырым бақ шаруашылығы тәжiрибе стансасы/ Крымская опытная станция садоводства
101. БӨШҒЗИ Қырым селекциялық тәжiрибе стансасы/ Крымская селекционно-опытная станция ВНИИР

102. Кубан АШИ/ Кубанский СХИ


103. Куйбышев белдеулiк бақ шаруашылығы тәжiрибе стансасы/ Куйбышевская зональная опытная станция садоводства
104. Курган ДШҒЗИ/ Курганский НИИЗХ
105. РҒА гельминтология лабораториясы/ Лаборатория гельминтологии РАН
106. РҒА жалпы генетика институтының Ленинград тiрек пунктi/ Ленинградский опорный пункт института общей генетики РАН
107. Льгов тәжiрибе селекция стансасы/ Льговская опытная селекционная станция
108. БӨҒЗИ Майкоп тәжiрибе стансасы/ Майкопская опытная станция ВНИИР
109. Мичурин Мемлекеттiк Аграрлық Университетi/ Мичуринский Государственный Аграрный Университет
110. ВНИИР (МОВИР) Москва бөлiмшесi/ Московское отделение ВНИИР (МОВИР)
111. Нижне-Волжск АШҒЗИ/ Нижне-Волжский НИИСХ
112. М.А. Лисовенко атындағы бақ шаруашылығы ҒЗИ/ НИИ садоводства Сибири им. М.А. Лисавенко
113. В.В. Докучаев атындағы ОҚБ АШҒЗИ/ НИИСХ ЦЧП им. В.В. Докучаева
114. Оңтүстiк Шығыс АШҒЗИ/ НИИСХ Юго-Востока
115. Қаратопырақты емес белдеулердiң орталық аудандарының АШҒЗИ/ НИИСХ Центральных районов Нечерноземной зоны
116. И.В. Мичурин атындағы Новосибирск аймақтық жемiс-жидек тәжiрибе стансасы/ Новосибирская зональная плодово-ягодная опытная станция им. И.В. Мичурина

117. Новосибирск АШИ/ Новосибирский СХИ


118. В.И. Эдельштейн атындағы ТАША көкөнiс тәжiрибе стансасы/ Овощная опытная станция ТСХА им. В.И. Эдельштейна
119. "Ульяновская" картоп жөнiндегi тәжiрибе стансасы/ Опытная станция по картофелю "Ульяновская"
120. "Елецкая" картоп жөнiндегi тәжiрибе стансасы/ Опытная станция по картофелю "Елецкая"
121. Оренбург АШҒЗИ/ Оренбургский НИИСХ
122. Орлов АШҒЗИ/ Орловский НИИСХ
123. БӨҒЗИ Павловск тәжiрибе стансасы/ Павловская опытная станция ВНИИР
124. Пензенск АШҒЗИ/ Пензенский НИИСХ
125. П.Н. Константинов атындағы Поволжск селекция және тұқым шаруашылығы ҒЗИ/ Поволжский НИИ селекции и семеноводства им. П.Н. Константинова

126. БӨҒЗИ Полярная тәжiрибе стансасы/ Полярная опытная станция ВНИИР


127. Прикумский филиал Ставрополье АШҒЗИ Прикум филиалы/ Прикумский филиал Ставропольского НИИСХ
128. БӨҒЗИ Пушкин лабараториялары/ Пушкинские лаборатории ВНИИР
129. Н.М. Тулайков Самара АШҒЗИ/ Самарский НИИСХ им. Н.М. Тулайкова
130. Санкт-Петербург Мемлекеттiк Аграрлық Университетi/ Санкт-Петербургский Государственный Аграрный Университет
131. Н.Н. Вавилов атындағы Саратов мемлекеттiк а.-ш. академиясы/ Саратовская государственная с.-х. академия им. Н.Н. Вавилова
132. Свердловск бақ шаруашылығы тәжiрибе стансасы/ Свердловская опытная станция садоводства
133. Солтүстiк Батыс АШҒЗИ (Ресей)/ Северо-Западный НИИСХ (Россия)
134. Солтүстiк Кавказ таулы және тау бөктерiндегi бақ шаруашылығы ҒЗИ/ Северо-Кавказский НИИ горного и предгорного садоводства
135. Сiбiр майлы дақылдар тәжiрибе стансасы/ Сибирская опытная станция масличных культур
136. Сiбiр мал азықтық ҒЗИ/ Сибирский НИИ кормов
137. Сiбiр өсiмдiк шаруашылығы және селекциясы ҒЗИ/ Сибирский НИИ растениеводства и селекции
138. Сiбiр АШҒЗИ/ Сибирский НИИСХ
139. Ставрополь АШҒЗИ "Нива Ставрополья" ҒӨБ/ Ставропольский НИИСХ НПО "Нива Ставрополья"
140. Тамбов мем. обл. а.-ш. тәжiрибе стансасы/ Тамбовская гос. обл. с.-х. опытная станция

141. Татар АШҒЗИ/ Татарский НИИС

142. Тимирязев ауыл шаруашылық Академиясы (ТАША)/ Тимирязевская сельскохозяйственная Академия (ТСХА)

143. Тулун мемселекциялық стансасы/ Тулунская госселекционная станция


144. Ульянов АШҒЗИ/ Ульяновский НИИСХ
145. М.Н. Калинин атындағы оку-тәжiрибе алқабы/ Учебно-опытное поле им. М.Н. Калинина
146. Хакас а.-ш. тәжiрибе стансасы/ Хакасская с.-х. опытная станция
147. Орталық Сiбiр Ботаника бағы/ Центральный Сибирский Ботанический сад
148. Шадринск а.-ш. тәжiрибе стансасы/ Шадринская с.-х. опытная станция
149. Оңтүстiк Орал жемiс және картоп шаруашылығы ҒЗИ/ Южно-Уральский НИИ плодоводства и картофелеводства
150. Веселоподолянск тәжiрибе-селекциялық стансасы/ Веселоподолянская опытно-селекционная станция
151. Горохов кеңшар-техникумы (Украина)/ Гороховский совхоз-техникум (Украина)
152. Мемлекеттiк Никитск Ботаника бағы (Украина)/ Государственный Никитский Ботанический сад (Украина)

153. Днепропетровск аграрлық университетi/ Днепропетровский аграрный университет


154. Донецк мем. обл. а.-ш. тәжiрибе стансасы/ Донецкая гос. обл. с.-х. опытная станция
155. Донецк көкөнiсбақша тәжiрибе стансасы/ Донецкая овощебахчевая опытная станция
156. Украина жүгерi ҒЗИ Жеребковск тәжiрибе стансасы/ Жеребковская опытная станция НИИ кукурузы Украины
157. Ивано-Франковск шытыр гүлдi дақылдар ҒЗИ/ Ивано-Франковский НИИ крестоцветных культур
158. "Магарач" (Украина) жүзiм және шарап институты/ Институт винограда и вина "Магарач" (Украина)
159. Украина аграрлық ҒА бақ шаруашылығы институты/ Институт садоводства Украинской аграрной АН
160. Киев көкөнiс-картоп тәжiрибе стансасы/ Киевская овощекартофельная опытная станция
161. Луганск мем. обл. а.-ш. тәжiрибе стансасы/ Луганская гос. обл. с.-х. опытная станция
162. В.Н. Ремесло атындағы Миронов бидай институты/ Мироновский институт пшеницы им. В.Н. Ремесло
163. Л.П. Симиренко атындағы Млиев Украинаның орман даласының бақ шаруашылығы Млиев ҒЗИ/ Млиевский НИИ садоводства лесостепи Украины им. Л.П. Симиренко
164. Украинаның батыс аудандарының егiншiлiк және мал шаруашылығы ҒЗИ/ НИИ земледелия и животноводства западных районов Украины
165. Украина жүгерi ҒЗИ/ НИИ кукурузы Украины

166. Одесса мем. обл. а.-ш. стансасы/ Одесская гос. обл. с.-х. станция


167. А.Н. Засухин атындағы Полесск тәжiрибе стансасы/ Полесская опытная станция им. А.Н.Засухина
168. Полтавск мем. обл. а.-ш. тәжiрибе стансасы/ Полтавская гос. обл. с.-х. опытная станция

169. Селекция-генетика институты (Одесса қ.)/ Селекционно-генетический институт (г. Одесса)


170. Синельниковск селекция-тәжiрибе стансасы/ Синельниковская селекционно-опытная станция
171. Сумск мем. обл. а.-ш. тәжiрибе стансасы/ Сумская гос. обл. с.-х. опытная станция
172. Украина егншiлiк ҒЗИ/ Украинский НИИ земледелия
173. Украина инженерлiк жобалау ҒЗИ/ Украинский НИИ инженерного проектирования
174. Украина мал азығы ҒЗИ/ Украинский НИИ кормов
175. Украина көкөнiс және бақша шаруашылығы ҒЗИ/ Украинский НИИ овощеводства и бахчеводства
176. Украина суармалы егiншiлiк ҒЗИ/ Украинский НИИ орошаемого земледелия
177. Украина В.Я. Юрьева атындағы өсiмдiк шаруашылығы,селекциясы және генетикасы ҒЗИ/ Украинский НИИ растениеводства, селекции и генетики им. В.Я.Юрьева
178. Херсон бақша шаруашылығы селекция-тәжiрибе стансасы/ Херсонская селекционно-опытная станция бахчеводства
179. БСҒЗИ селекция-генетикалық орталық стансасы/ Центральная селекционно-генетическая станция ВНИИС
180. Украина ҒА Орталық республикалық ботаника бағы/ Центральный республиканский ботанический сад АН Украины
181. Чернигов мем. обл. а.-ш. тәжiрибе стансасы/ Черниговская гос. обл. с.-х. опытная станция
182. Ялтушковск селекция-тәжiрибе стансасы/ Ялтушковская селекционно-опытная станция
183. Белоруссия егiншiлiк ҒЗИ/ Белорусский НИИ земледелия

184. Белоруссия картоп және жемiскөкөнiс шаруашылығы ҒЗИ/ Белорусский НИИ картофелеводства и плодоовощеводства

185. Андижан асылтұқымды жiбек стансасы/ Андижанская племенная шелководческая станция
186. СоюзНИИХИ Андижан филиалы/ Андижанский филиал СоюзНИИХИ
187. Қарақалпақ егiншiлiк ҒЗИ/ Каракалпакский НИИ земледелия
188. Институттың Қарақалпақ филиалы/ Каракалпакский филиал института
189. Г.С. Зайцев атындағы мақта селекциясы және тұқым шаруашылығы ҒЗИ/ НИИ селекции и семеноводства хлопчатника им. Г.С. Зайцева
190. Р.Р. Шредер атындағы бау, Самарқант жүзiм шаруашылығы және вино жасау ҒЗИ-ның бөлiмшесi/ Самаркандский филиал НИИ садоводства, виноградарства и виноделияим. Р.Р. Шредера
191. Орта Азия БӨҒЗИ-ның тәжiрибе стансасы/ Среднеазиатская опытная станция ВНИИР

192. Орта Азия ҒЗ және жiбек шаруашылығы технологиялық институты/ Среднеазиатский НИ и технологический институт шелководства


193. Өзбек тәлiмi жер ҒЗИ/ Узбекский НИИ богарного земледелия/ Узбекский НИИ богарного земледелия
194. Өзбек астық ҒЗИ/ Узбекский НИИ зерна
195. Өзбек картоп және көкөнiс бақша ҒЗИ/ Узбекский НИИ овощебахчевых культур и картофеля
196. Өзбек күрiш ҒЗИ/ Узбекский НИИ риса
197. Академик Р.Р. Шредер атындағы Өзбек жүзiм, бау және вино жасау ҒЗИ/ Узбекский НИИ садоводства, виноградарства и виноделия им.
 академика Р.Р. Шредера
198. Өзбек бау ҒЗИ-ның вино жасау бөлiмшесi/ Филиал виноделия Узбекского НИИ садоводства

199. Ферғана аймақтық ҒИ жiбек шаруашылығы стансасы/ Ферганская зональная НИ станция шелководства


200. Қырғыз ҒА Ботаника бағы/ Ботанический сад АН Киргизии
201. Қырғыз егiншiлiк ҒЗИ/ Киргизский НИИ земледелия
202. Қырғыз жайылымдық және мал азықтық НИТИ/ Киргизский НИТИ пастбищ и кормов
203. Қырғыз мақта шаруашылығы тәжiрибе стансасы/ Киргизская опытная станция хлопководства
204. Армян жүзiм өсiру, вино жасау және бақ шаруашылығы ҒЗИ/ Армянский НИИ виноградарства, виноделия и садоводства
205. Республикалық көкөнiс және бақша дақылдарының селекциялық-тұқым өндiру стансасы (Армения)/ Республиканская селекционно-семеноводческая станция овощных и бахчевых культур (Армения)
206. Грузия Республикасы егiншiлiк ҒЗИ Цхалтуб көкөнiс тәжiрибе стансасы/ Цхалтубская опытная станция овощеводства НИИ земледелия
Республика Грузия
207. Молдавия ҒА Ботаника бағы/ Ботанический сад АН Молдавии
208. Молдова Республикасының құмай жүгерi және жүгерi ҒЗИ/ НИИ кукурузы и сорго Республики Молдова
209. Молдова жүзiм және вино жасау ҒЗИ/ Молдавский НИИ виноградарства и виноделия
210. Молдова суармалы егiншiлiк және көкөнiс шаруашылығы ҒЗИ/ Молдавский НИИ орошаемого земледелия и овощеводства
211. Молдова егiстiк дақылдар ҒЗИ/ Молдавский НИИ полевых культур
212. Приднестровие АШҒЗИ/ Приднестровский НИИСХ
213. Тәжiк “Земледелие” ҒОБ-нiң Вахш бөлiмшесi/ Вахшский филиал Таджикского НПО "Земледелие"

214. Тәжiк егiншiлiк ҒЗИ/ Таджикский НИИ земледелия


215. Тәжiк жүзiм өсiру, бақ және көкөнiс шаруашылығы ҒЗИ/ Таджикский НИИ садоводства, виноградарства и овощеводства
216. Түркмен егiншiлiк ҒЗИ/ Туркменский НИИ земледелия
217. Литва жемiс көкөнiс шаруашылығы ҒЗИ (Витенская пл.ов.оп.станция)/ Литовский НИИ плодоовощного хозяйства (Витенская пл.ов.оп.станция)
218. Эстония егiншiлiк және мелиорация ҒЗИ/ Эстонский НИИ земледелия и мелиорации
219. Приекуль тәжрибе-селекциялық стансасы (Латвия)/ Приекульская опытно-селекционная станция (Латвия)
220. "Земун Поле" жүгерi институты Сербия және Черногория/ Институт кукурузы "Земун Поле", Сербия и Черногория
221. "Бейо Заден" фирмасы, Нидерланды/ Фирма "Бейо Заден", Голландия
222. "Агра Сочета" фирмасы, Италия/ Фирма "Агра Сочета", Италия
223. "Агрико" фирмасы, Нидерланды/ Фирма "Агрико", Голландия
224. "Баболна" фирмасы, Венгрия/ Фирма "Баболна", Венгрия
225. "ВанДерХаве" фирмасы, Нидерланды/ Фирма "ВанДерХаве", Нидерланды
226. "Декалб" фирмасы, США/ Фирма "Декалб", США
227. "Енза Заден" фирмасы, Нидерланды / Фирма "Енза Заден", Голландия
228. "Зенека" фирмасы, Великобритания/ Фирма "Зенека", Великобритания
229. "ЗПС" фирмасы, Нидерланды/ Фирма "ЗПС", Голландия
230. "КВС" фирмасы, Германия/ Фирма "КВС", Германия
231. "Марибо" фирмасы, Дания/ Фирма "Марибо", Дания
232. "Сингента Сидс А.Б." фирмасы, Швеция/ Фирма "Сингента Сидс А.Б.", Швеция
233. "Сингента Сидс С.А." фирмасы, Франция/ Фирма "Сингента Сидс С.А.", Франция
234. "Пионер" фирмасы, США/ Фирма "Пионер", США
235. "Прогрейн Женетик" фирмасы, Франция/ Фирма "Прогрейн Женетик", Франция
236. «Rijk Zwaan Zaadteelt en Zaadhandel B.V.»/ Фирма «Rijk Zwaan Zaadteelt en Zaadhandel B.V., Нидерланды»
237. "Роял Слейс" фирмасы, Нидерланды/ Фирма "Роял Слейс", Голландия
238. "Сес Юроп" фирмасы, Бельгия/ Фирма "Сес Юроп", Бельгия
239. "Сиба Гейги" фирмасы, Швейцария/ Фирма "Сиба Гейги", Швейцария
240. "Флоримонд Депре" фирмасы, Франция/ Фирма "Флоримонд Депре", Франция
241. "Штрубе" фирмасы, Германия/ Фирма "Штрубе", Германия
242. Рейхель Н.В.
243. Орал АШҒЗИ/ Уральский НИИСХ
244. "HZPC" фирмасы, Голландия/ Фирма "HZPC", Голландия
245. "Синдгента Сидс Б.В.", Голландия/ Фирма "Синдгента Сидс Б.В.", Голландия
246. "Холли Шугар" фирмасы, США/ Фирма "Холли Шугар", США
247. " Монсанто" фирмасы, Швецария/ Фирма "Монсанто", Швецария
248. "Selgen" фирмасы, Чехия/ Фирма "Selgen" Чехия
249. "Хордеум" фирмасы, Словакия/ Фирма "Хордеум", Словакия
250. А. Яссави атындағы өндiрiстiк кооператив,Оңтүстiк-Қазақстан облысы/ Производственный кооператив им. А. Яссави, Южно-Казахстанской области
251. "Фитон" ЖШС ғылыми-өндiрiстiк фирмасы, Қостанай облысы/ ТОО "Научно-производственная фирма "Фитон", Костанайской области
252. "Нива Татарстана" ҒӨБ/ НПО "Нива Татарстана"
253. М.А. Айтхожин атындағы Молекулярлық биология және биохимия институты/ Институт молекулярной биологии и биохимии им. М.А. Айтхожина

254. Украина ҰҒА Н.Н. Гришко атындағы Ұлттық ботаника бағы/ Национальный ботанический сад им.Н.Н. Гришко НАН Украины


255. Аль-Фараби атындағы Қазақ Мемлекеттiк Ұлттық Университетi/ Казахский Государственный Национальный Университет им. Аль-Фараби
256. ВКНИИСХ Зырянов селекция-тұқым өндiру тiрек пунктi/ Зыряновский селекционно-семеноводческий опорный пункт ВКНИИСХ
257. Алнарп бақ шаруашылығы тәжiрибе стансасы (Швеция)/ Алнарпская опытная станция садоводства (Швеция)
258. Ист-Моллинг бақ шаруашылығы тәжiрибе стансасы (Англия)/ Ист-Моллингская опытная станция садоводства (Англия)
259. Джона Инесса атындағы бақ шаруашылығы ҒЗИ (Мертон)/ НИИ садоводства им. Джона Инесса (Мертон)
260. Буйнак бақ шаруашылығы тәжiрибе стансасы (Дағыстан)/ Буйнакская опытная станция садоводства (Дагестан)
261. Қарағанды АШТС/ Карагандинская СХОС
262. "Синджента Сидс Б.В." фирмасы, Франция/ Фирма "Синджента Сидс Б.В.", Франция
263. Саратов бақ шаруашылығы тәжiрибе стансасы/ Саратовская опытная станция садоводства
264. "NUNHEMS NETHERLANDS" фирмасы, Нидерланды/ Фирма "NUNHEMS NETHERLANDS", Голландия
265. Орман шаруашылығы және агроорманмелиорация ҒЗИ/ НИИ лесного хозяйства и агролесомелиорации
266. "Опытное" Өндiрiстiк ауыл шаруашылық кооперативi/ Производственный сельскохозяйственный кооператив "Опытное"
267. "Сингента Сидс кфт" фирмасы, Венгрия/ Фирма "Сингента Сидс кфт", Венгрия
268. ҚР ОҒМ Фитохимия институты /Институт фитохимии МОН РК
269. Атырау Ауыл шаруашылығы ҒЗИ/ Атырауский НИИ сельского хозяйства
270. "Будан" АӨК, Қазақстан/ CПК "Будан", Казахстан
271. ИКАРДА

272. Пустовойт атындағы ГНУВНИИ Сiбiр тәжiрибе стансасы/ Сибирская опытная станция ГНУВНИИ им. Пустовойта


273. "Селена" фирмасы. Германия/ Фирма "Селена", Германия
274. Plant select hrv beice s.r.b., Чехия Малц/ Plant select hrv beice s.r.b., Чехия Малц
275. "Агросемконсалт" ЖШС/ ТОО "Агросемконсалт"
276. "Агротехконсалт" ЖШҚ, Өзбекстан/ ООО "Агротехконсалт", Узбекистан
277. "Картофель" АӨК тұқым шаруашылық фирмасы/ СПК семеноводческая фирма "Картофель"
278. "Келеский" РМҚМ, Оңтүстiк Қазақстан облысы/ РГКП "Келеский", Южно-Казахстанская область
279. "ЯССЫ" ААҚ, Оңтүстiк Қазақстан облысы/ ОАО "ЯССЫ", Южно-Казахстанская область
280. МГП ТОО "Өсiмдiктердiң генофонды" ХМӨ ЖШС/ МГП ТОО "Генофонд растений"
281. ҚР РМҚМ "Биотехнология жөнiндегi ұлттық орталық",  Степногорск/ РГКП Национальный центр по биотехнологии РК, г.Степногорск
282. "Курган семена" ЖАҚ Агрохолдингі, Курган қ.(Ресей)/ ЗАО Агрохолдинг "Курган семена", г. Курган (Россия)
283. "ЗААТЗУХТ" фирмасы (Германия)/ Фирма "ЗААТЗУХТ" (Германия)
284. "Серасем" фирмасы (Франция)/ Фирма "Серасем" (Франция)
285. "Хруккэм" фирмасы (США)/ Фирма "Хруккэм" (США)
286. РМҚМ Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау Мемлекеттiк Университетi/РГКП Кокшетауский Государственный Университет им. Ш. Уалиханова
287. "Бирлик" ЖШС агрофирмасы. с.Бiрлiк, Балқаш ауданы, Алматы обл./ ТОО Агрофирма "Бирлик", с. Бирлик, Балхашский р-н, Алматинская область
288. Алтай АШҒЗИ МҒМ, Ресей/ ГНУ Алтайский НИИ с/х, Россия
289. "Новый сад" Диқаншылық және көкөнiс шаруашылығы ғылыми институты Сербия және Черногория/ Научный институт полеводства и овощеводства "Новый сад" Сербия и Черногория
290. "Сатимекс" фирмасы, Германия/ Фирма "Сатимекс" Германия

291. "Дойче Заатфеределюнг АГ" фирмасы, Германия/ Фирма "Дойче Заатфеределюнг АГ" Германия


292. "Заатен Юнион" компаниясы, Германия/ Компания "Заатен Юнион" Германия
293. "Семинис" фирмасы, Голландия/ Фирма "Семинис" Голландия
294. "Никерсон Цваан" компаниясы, Нидерланды/ Компания "Никерсон Цваан" Голландия
295. А.В. Емельянов
296. ENTAV-INRA (Францияның мемлекттiк ағзалары), Франция/ ENTAV-INRA (Государственные организмы Франции) Франция

297. В.В. Воронин


298. БЦ "Селекция және өсiмдiк шаруашылығы институты", Хорватия/ БЦ "Институт селекции и растениеводства" Хорватия
299. "Норд Дойче Пфланценцухт" фирмасы, Германия/ Фирма "Норд Дойче Пфланценцухт" Германия
300. "Европлант" фирмасы, Германия/ Фирма "Европлант" Германия
301. Курт Хортсхолм Сейет (Дания)/ Курт Хортсхолм Сейет (Дания)
302. "НЛК" ЖШС/ ТОО "НЛК"
303.СакатаСидКорпорейшн (Жапония)/ СакатаСидКорпорейшн (Япония)

304. ResearchInstituteforCerealsandIndustrialCrops (Румыния)


305."Сесвандерхаве" компаниясы (Бельгия)/ Компания "Сесвандерхаве" Бельгия
306. Профген до Бразилия ЛТДА (Бразилия)
307. "ҚР экологоия және эксперименттiк биология ҒЗИ" ЖМ-сi/ ЧУ "НИИ экологии и экспериментальной биологии РК"
308. "Клоз" Франция
309. De Ruiter Seeds (Голландия)
310. Джон Кит (Жаңа Зеландия)/ Джон Кит (Новая Зеландия)
311. Жеке тәлiмбақ Вилсбург қ. (АҚШ)/ Частный питомник г. Вилсбург (США)
312. Мария Ан Смит (Австралия)
313. Тохоку ғылыми ст.Мариока (Жапония)/Научная ст. Тохоку, Мариока (Япония)
314. Евро Грасс Бридинг ГмбХ и Ко КГ (Германия)
315. "СИММИТ Казахстан" өкiлдiгi/ Представительство "СИММИТ Казахстан"
316. "Secobra Recherches" (Франция)
317. Лимагрейн Европа (Франция)
318. Всеросийский научно-исследовательский и проектно-технологический институт рапса

319. ЗАО НПФ "Семена Дона"


320. ЗААТЦУХТ ФРИТЦ ЛАНГЕ КГ (Германия)
321. Monsanto Holand BV (Голландия)
322. "Черны" Фирмасы (Чехия)/ Фирма "Черны" (Чехия)
323. Др. Ласло Селений (Германия)
324. Нордзаад Заатцухтзеллшафт мбХ (Германия)
325. Солод зауыты "Суффле Казахстан" АҚ/ АО "Солодовенный завод "Суффле Казахстан"
326. Ғылыми-селекциялық тұқым шаруашылығы фирмасы "Соевый век" ЖК/ ЧП "Научная селекционно-семеноводческая фирма "Соевый век" (Украина)
327. "Научно-исследовательский институт сои" ЖШБ (Украина)/ ООО "Научно-исследовательский институт сои" (Украина)
328. "Семенс Прогрейн Инк" компаниясы (Канада)/ Компания "Семенс Прогрейн Инк" (Канада)
329. "Соевый комплекс" компаниясы ЖШБ (Ресей)/ ООО Компания "Соевый комплекс" (Россия)
330. "Прогрейн Евразия" ЖШБ (Украина)/ ООО "Прогрейн Евразия" (Украина)
331. КОССАД СЕМЕНСЕС (Франция)

332. Нордринг-картофелцухт-унд фермерунг-ГМБХ гросс Люсевитц (Германия)


333. Унипланта Заатцухт КГ (Германия)
334. ЗаКа Пфланценцухт ГбР (Германия)
335. «Научно-производственная фирма Сибирская аграрная компания» ЖАҚ

(Ресей)/ ЗАО «Научно-производственная фирма Сибирская аграрная компания» (Россия)

336.Потейтоу Велли Ко ЖШС (Оңтүстік Корея)/ ТОО Потейтоу Велли Ко (Южная Корея)

337. Агро-ТИП Гмбх (Германия)

338. Лайон Сидс (LIONSEEDS) (Ұлыбритания) / Лайон Сидс (LIONSEEDS) (Великобритания)

339. ТОО «Филип Моррис Казахстан»

340. BREUN SEED GmbH&Co KG, Германия

341. NIDERA SA (Нидера Са), Аргентина

342. Bayer CropScience Raps GmbH, Германия

343. Картофельцухт Бем, Германия;

344. И.Г.Калиненко атындағы жалпы ресейлік астық дақылдары ғылыми зерттеу институты мемлекеттік ғылыми мекемесі, Ресей/Государственное научное учреждение Всероссийский научно-исследовательский институт, зерновых культур им. И.Г.Калиненко, Россия

345. Euralis semences, Франция

346. Aspria seeds S.A., Люксенбург

347. Заатбау Линце еГен, Австрия

348. Monsanto Technology LLC, США

349. Мартонвашар ауыл шаруашылығы институты, Венгрия/Мартонвашарский сельскохозяйственный институт, Венгрия

350. ЧАФ «Тургень» ЖШС/ТОО ЧАФ Тургень

351. ISEA Srl, Италия

352. Камут Европа кәсіпкерлігі/Камут предприятия Европы

353. «Порумбень» өсімдік шаруашылығы институты, Молдова/

Институт Растениеводства «Порумбень», Молдова

354. ООО Фабалес, Россия

355. RAGT 2n, Франция

356. Dow AgroSciences LLC, США

357. Добруджа ауыл шаруалышығы институты, Болгария/

Сельскохозяйственный институт Добруджа, Болгария

358. Сингента Кроп Протекшн, Швейцария

359. ООО Агроплазма, Россия

360. Евросорго (Eurosorgho), Франция

361. УАҒА Биоэнергетикалық өсімдіктер және қант қызылшасы институты, Украина»/ Институт биоэнергетических культур и сахарной свеклы УААН, Украина;

362. Беларуссия ҰҒА Егіншілік жөніндегі ғылыми-практикалық орталығы РБК /РУП Научно-Практический центр НАН Белоруссии по земледелию

363. ЛК Хибриди, Сербия/ЛК Хибриди, Сербия

364. Цезеа, Чехия

365. Den Hartigh BV, Нидерланды

366. АгроСемГавриш» ЖШҚ, Ресей/ООО «АгроСемГавриш», Россия»;


Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етiлген
Селекциялық жетiстiктерiнiң
мемлекеттiк тiзiлiмi
4-қосымша

Приложение 4
к Государственному реестру
селекционных достижений,
допущенных к использованию
в Республике Казахстан






Сорттарды белгiлерiне байланысты кодтау

1. Пiсiп жетiлу тобы бойынша (Группа спелости)

2. Будандастыру түрi

(Тип гибридизации)

01 өте ерте пiсетiн (ультраранний)

02 ерте пiсетiн (раннеспелый) 

03 орташа ерте пiсетiн (среднеранний)

04 орташа пiсетiн (среднеспелый)

05 орташа кеш пiсетiн (среднепоздний)

06 кеш пiсетiн (позднеспелый)

жәй желiаралық будан

(простой межлинейный гибрид)       



үшжелiлiк будан (трехлинейный гибрид)

төртжелiлiк будан (четырехлинейный гибрид)

3. Пайдалану бағыты (Назначение)

тұ тұздауға арналған (засолочный)

кн консервiлеуге арналған(консервный)

са салатқа арналған (салатный)

ас асқа арналған (столовый)

тө томат өнiмдерi (томатопродукты)

ун универсалды (универсальный)

бк бүтiн жемiстi консервiлеу (цельноплодное консервирование)

бесжелiлiк будан (пятилинейный гибрид)

алтыжелiлiк будан (шестилинейный гибрид)

сл сортжелiлiк будан (сортолинейный гибрид)

F1 бiрiншi буындағы будан (гибрид первого поколения)

бп будандық популяция (гибридная популяция)

с сорт

ли линия

4. Өсiру жағдайлары

(Условия выращивания)

5. Қолдану кезеңдерi

(Период потребления)

кү күздiк (озимый)

қс қыстық (зимний)

жа жаздық (яровой)

жз жаздық (летний)

қт қыстайтын түрi (зимующая форма)

кз күздiк (осений)

еж екi жақты (двуручка)

еқ ерте қыстық (раннезимний)

ж жабық жер (закрытый грунт)

ек ерте күздiк (раннеосенний)

жб жабық жердегi бау-бақша

(сад-огород, для з/грунта)












(Кодирование признаков сортов)




Қазақстан Республикасы   
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 30 шілдедегі  
N 434 бұйрығымен бекітілген

Утвержден приказом    
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан   
от 30 июля 2009 года № 434



: images -> files -> 2017
files -> Сабақтың тақырыбы: Көктем Мақсаты: Көктем тақырыбына шолу жасай отырып, өз ойларын дәлелдеуге дағдыландыру. Міндеттері
files -> Ұбт-ға даярлаудағы тиімді әдістері өскемен 2015
files -> Химиялық таңбасы – аі
files -> Твором фтора простой и эффективный способ профилактики кариеса
files -> 1. Специфические рецепторы
2017 -> Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің
2017 -> Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін және ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесін бекіту туралы


  1   2


©stom.tilimen.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет